Валериал капки од валеријана 30ml

(0 оценки и коментари)

124 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Валериал капки содржат водно-етанолен екстракт од корен од валеријана.

Коренот од валеријана има смирувачко и релаксирачко дејство. Помага за поттикнување на сонот, за смирување и за опуштање на мазните мускули. Капките Валериал се препорачуваат за подобар сон, за подобрување на состојби на вознемиреност, за подобрување на состојби на менопауза, за подобрување на менталната способност и за релаксација на телото.

Препорачана дневна доза и начин на употреба

Возрасни и деца постари од 12 години: 3 пати на ден по 30 капки, во чаша со вода или на коцка шеќер. При несоница се земаат 30 минути пред спиење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Валериал капки од валеријана 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *