Лунерба плус таблети

(0 оценки и коментари)

239 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Лунерба плус таблети со мелатонин за здрав сон.

Ознаки: ,
Бренд:Alkaloid
Сподели:

Една обложена таблета содржи:

100 mg пасифлора (Passiflora incarnata L.);

100 mg маче-трева (Valeriana officinalis L.);

50 mg маточина (Melissa officinalis L.);

50 mg калифорниска булка/мак (Eschscholtzia californica Cham.);

1 mg мелатонин.

Употреба

Таблетите ЛУНЕРБА ПЛУС се користат како додаток во исхраната. Дејството на оваа комбинација е во функција на здравиот сон. Мелатонинот придонесува за скратување на времето потребно за заспивање и за ублажување на субјективното чувство на замор предизвикано од промена на временските зони (jet lag). Валеријаната, пасифлората, маточината и калифорниската булка/мак придонесуваат за релаксација и за полесно заспивање и во состојби на стрес.

Пакување

Картонската кутија содржи 30 таблети (2 блистера) и упатство за употреба.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Лунерба плус таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *