Dietpharm Магнезиум Ноќ капсули

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со магнезиум, витамин Б6, мелатонин, валеријана и лактиум.


Производот е наменет за возрасни лица кои имаат тешкотии со заспивањето и спиењето. Се препорачува и кај повозрасни лица со прекини во сонот.

Исто така е наменет и кај лицата кои често патуваат за да се намали jet-lag-от (субјективните чувства кои се поврзани со промената на временските зони при патувањето).

Начин на употреба:

– за скратување ма времето потребно за заспивање – возрасни 2 капсули на ден, навечер пред спиење.

– за ублажување на субјективните чувства поврзани со промената на временскат зона при патување (jet-lag) – возрасни земаат 1 до 2 капсули пред спиење првиот ден од патувањето и следните неколку дена по стигнувањето на дестинацијата.

Лактиум е природен биоактивен пептид (од протеините од млекото). Не предизвикува зависност.

Содржината на лактоза во Лактиумот  е <1%.

Пакување:

20 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Магнезиум Ноќ капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *