Dietpharm Магнезиум Ноќ капсули

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со магнезиум, витамин Б6, мелатонин, валеријана и лактиум.


Availability: instock
Бренд:Dietpharm
Сподели:

Производот е наменет за возрасни лица кои имаат тешкотии со заспивањето и спиењето. Се препорачува и кај повозрасни лица со прекини во сонот.

Исто така е наменет и кај лицата кои често патуваат за да се намали jet-lag-от (субјективните чувства кои се поврзани со промената на временските зони при патувањето).

Начин на употреба:

– за скратување ма времето потребно за заспивање – возрасни 2 капсули на ден, навечер пред спиење.

– за ублажување на субјективните чувства поврзани со промената на временскат зона при патување (jet-lag) – возрасни земаат 1 до 2 капсули пред спиење првиот ден од патувањето и следните неколку дена по стигнувањето на дестинацијата.

Лактиум е природен биоактивен пептид (од протеините од млекото). Не предизвикува зависност. 

Содржината на лактоза во Лактиумот  е <1%.

Пакување:

20 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Магнезиум Ноќ капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.