Bionika Сентис + капсули од валеријана,маточина,сладок портокал и витамин Б6

(0 оценки и коментари)

300 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Bionika Сентис + капсули од валеријана збогатени со маточина,сладок портокал и витамин Б6 со смирувачко дејство

СОСТАВ

Една желатинска капсула содржи: 100 mg екстракт од корен на валеријана (Valeriana officinalis), 100 mg екстракт од лист на маточина (Melissa officinalis), 250 mg Serenzo™ екстракт од кора на сладок портокал (Citrus sinensis)/арапска гума и 3 mg витамин Б6.

СЕНТИС® + СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА

витаминот Б6 допринесува за нормална функција на нервниот систем, нормална психолошка функција и за намалување на заморот и исцрпеноста

-валеријаната ја намалува нервозата и напнатоста, помага во одржување на нормалниот сон и олеснување на заспивањето, придонесува за оптимална релаксација и за одржување на менталното здравје,

-маточината помага во одржување на нормалниот сон и олеснување на заспивањето, придонесува за оптимална релаксација и за одржување на менталното здравје

-екстрактот од портокал придонесува за нормален сон, помага да се чувствувате релаксирано од стресот на напорниот животен стил, помага да се поддржи релаксацијата и физичката благосостојба, придонесува за оптимална релаксација

ПРЕД ДА ЗЕМЕТЕ СЕНТИС®+

СЕНТИС® + не се препорачува да се употребува доколку сте чувствителни на некоја од неговите состојки, кај лица помлади од 18 години, при бременост и доење, и доколку веќе сте земале лек за спиење или смирување

Конзумирањето на алкохол може да ги зголеми ефектите на производот и треба да се избегнува.

Консултирајте се со лекар доколку дојде до влошување на симптомите

ПРЕДУПРЕДУВАЊА И НЕСАКАНИ ДЕЈСТВА

Нема пријавени несакани ефекти или појава на токсичност поврзана со употреба на прeпоpaчаните  дози

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

Возрасни: 2 капсули на ден.

Проголтајте ја целата капсула со вода.

Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза.

Не ги употребувајте додатоците на исхрана како замена за разновидна исхрана.

За дополнителни информации обратете се кај Вашиот фармацевт или лекар.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika Сентис + капсули од валеријана,маточина,сладок портокал и витамин Б6”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *