BIONIKA SENTIS PLUS /30 желатински капсули

(0 оценки и коментари)

300 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

 

Bionika Сентис + капсули од валеријана збогатени со маточина,сладок портокал и витамин Б6 со смирувачко дејство

Availability: outofstock
Бренд:Bionika
Сподели:

Нема на залиха

СОСТАВ

Една желатинска капсула содржи: 100 mg екстракт од корен на валеријана (Valeriana officinalis), 100 mg екстракт од лист на маточина (Melissa officinalis), 250 mg Serenzo™ екстракт од кора на сладок портокал (Citrus sinensis)/арапска гума и 3 mg витамин Б6.

СЕНТИС® + СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА

витаминот Б6 допринесува за нормална функција на нервниот систем, нормална психолошка функција и за намалување на заморот и исцрпеноста

-валеријаната ја намалува нервозата и напнатоста, помага во одржување на нормалниот сон и олеснување на заспивањето, придонесува за оптимална релаксација и за одржување на менталното здравје,

-маточината помага во одржување на нормалниот сон и олеснување на заспивањето, придонесува за оптимална релаксација и за одржување на менталното здравје

-екстрактот од портокал придонесува за нормален сон, помага да се чувствувате релаксирано од стресот на напорниот животен стил, помага да се поддржи релаксацијата и физичката благосостојба, придонесува за оптимална релаксација

ПРЕД ДА ЗЕМЕТЕ СЕНТИС®+

СЕНТИС® + не се препорачува да се употребува доколку сте чувствителни на некоја од неговите состојки, кај лица помлади од 18 години, при бременост и доење, и доколку веќе сте земале лек за спиење или смирување

Конзумирањето на алкохол може да ги зголеми ефектите на производот и треба да се избегнува.

Консултирајте се со лекар доколку дојде до влошување на симптомите

ПРЕДУПРЕДУВАЊА И НЕСАКАНИ ДЕЈСТВА

Нема пријавени несакани ефекти или појава на токсичност поврзана со употреба на прeпоpaчаните  дози

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

Возрасни: 2 капсули на ден.

Проголтајте ја целата капсула со вода.

Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза.

Не ги употребувајте додатоците на исхрана како замена за разновидна исхрана.

За дополнителни информации обратете се кај Вашиот фармацевт или лекар.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIONIKA SENTIS PLUS /30 желатински капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.