Bionika Сентис капсули од валеријана

(0 оценки и коментари)

300 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули за смирување, подобар сон и мускулна релаксација

Бренд:Bionika
Сподели:

СОСТАВ

Една мека желатинска капсула содржи 200 mg екстракт од корен на валеријана (Valeriana officinalis).

Други состојки: масло од соја, желатин, глицерол, жолт пчелин восок, соја лецитин, прочистена вода, бои: брилијант плава E133, титан диоксид E171, тартразин Е102.

ДЕЈСТВО

Коренот на валеријана има смирувачко и релаксирачко дејство. Помага за поттикнување на сонот, за смирување и за опуштање на мазните мускули.

СЕНТИС® СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА

Подобар сон

Подобрување на состојби на вознемиреност

Релаксација на телото

ПРЕД ДА ЗЕМЕТЕ CЕНТИС®

Сентис® не треба да се употребува:

доколку немате 12 години

доколку сте трудни или доите

доколку сте чувствителни на некоја од неговите состојки

доколку веќе сте земале лек за спиење или смирување

Конзумирањето на алкохол може да ги зголеми ефектите на производот и треба да се избегнува.

Консултирајте се со лекар доколку дојде до влошување на симптомите.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА И НЕСАКАНИ ДЕЈСТВА

Нема пријавени несакани ефекти или појава на токсичност поврзана со употреба на прeпоpaчаните дози.

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

Деца постари од 12 години и возрасни: 1 капсула дневно.

Проголтајте ја целата капсула со вода.

Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза.

Не ги употребувајте додатоците на исхрана како замена за разновидна исхрана.

За дополнителни информации обратете се кај Вашиот фармацевт или лекар.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika Сентис капсули од валеријана”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *