Carnomed stIMUNO KOMPLEX x120 капсули

(0 оценки и коментари)

2,200 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Комплекс од биофлавоноиди за Вашиот имунитет. Содржи екстракт од печурката реиши кој допринесува на природните одбранбени сили на организмот и екстракт од семки од грозје кој им помага на клетките во одбрана од слободните радикали. Стимуно комплекс е единствен додаток на исхрана произведен во услови на висок квалитет на производство. Наменет е за поддршка на нормално функционирање на имуниот систем. Погоден е и за вегетаријанци, не содржи ни една состојка од животинско потекло.

Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Сподели:

Содржина на активни компоненти:

мг/ 1 капсула г/100 мг

Сув екстракт од печурка реиши 120 25,7

(Ganoderma lucidum) 80% бета глукан

Сув екстракт од плод на домат

(Solanum lycopersicum) 10% ликопен 75 16,1

Бакарен комплекс од хлорофилин, сол од натриум 50 10,7

Сув екстракт од цвет на невен

(Tagetes Erecta) 40% лутеин 40 8,6

Сув екстракт од семки од грозје

(Vitis Vinifera) 95% проантоцијанидин 30 6,4

Сув екстракт од плод од северна боровница

(Vaccinium uliginosum) (4:1) 30 6.4

Додаток на исхрана

Пакување:

120 капсули

Состав: сув екстракт од печурката реиши и плод на домат, натриум-бакар-хлорофилин, сув екстракт од цвет на невен, семки од грозје, плод од северна боровница.

Стабилизатори: Микрокристална целулоза, магнезиум стеарат.

Капсула: стабилизатор хидроксипропилметилцелулоза, боја: Е171, карагенан, регулатор на киселост калиум –ацетат.

Нето количина : 56 г

Начин на употреба: 1 капсула 2 пати на ден.

Препорачаната дневна доза не смее да се пречекорува. Додатоците во исхраната не можат да се користат како замена на разновидна исхрана. Избалансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот се важни за здравјето. Препаратот не треба да го користат лица осетливи на било која состојка на препаратот. Препаратот не треба да го користат бремени жени и доилки. Наменет е за возрасни лица и деца над 3 години. Пред употреба треба да се посоветувате со лекар или фармацевт.

Да се чува вон дофат на деца на температура до 25 степени, на темно и суво место. Најдобро да употреби до датум втиснат на дното на амбалажата.

Сериски број: втиснат на амбалажата

Производител: за Карномед д.о.о. Радничка 14/2 , Нови Сад,

Произведува : Елефант КО доо , Панчевачки пут 42-44 , Белград

Произведено во согласност со ISO 9001:2008 и HACCP систем

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carnomed stIMUNO KOMPLEX x120 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.