SFD Nutrition Spirulina

(0 оценки и коментари)

510 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети од спирулина при зголемена физичка актиност

Availability: instock
Бренд:SFD Nutrition
Сподели:

Спирулината е природна алга (цијанобактерии), која е неверојатно богата со протеини и хранливи материи.

Зошто да се одлучите за спирулина од СФД?

– Спирулината содржи протеин со висока вредност (60% од неговиот состав) и е извор на лесно сварливо железо. Содржи витамин А во форма на бета каротен, витамини од групата Б (вклучително и Б12), незаситени масни киселини (вклучително и GLA) и други вредни микроелементи.

– Спирулината содржи гама-линоленска киселина, која е вклучена во биосинтезата на супстанции што го намалуваат крвниот притисок, го намалуваат ризикот од згрутчување на крвта и имаат антиинфламаторни својства и ја зголемуваат активноста на имунолошкиот систем. Спирулината поради своите својства влијае позитивно и на изгледот на кожата, косата и ноктите.

– Спирулината е целосно природен и сеопфатен препарат наменет како додаток на дневната исхрана со потребните макро и микроелементи, особено во зима и за време на диети за намалување на телесната тежина.

– Помага во превенцијата на канцер

– Го намалува крвниот притисок, нивото на холестерол и шеќер во крвта, високи триглицериди

– Ја зголемува енергијата

– Помага при проблеми со варење на храната

– Ги прочистува токсините од организмот

Состојки: рибино масло,капсула-обвивка: желатин, хумектанти: глицерол, вода.

Начин на употреба:

1 таблета, се пие со чаша вода

Пакување:

90 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Spirulina”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.