Nutrex Хавајска Спирулина 500mg таблети

(0 оценки и коментари)

1,070 ден3,240 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети од Хавајска спирулина од природно потекло

Исчисти

65% лесно сварлив протеин

23 пати повеќе железо од спањаќот

25 пати повеќе бета-каротен од морковот

5 пати повеќе калциум од млекото

енергија за сите возрасти

Спирулина е модро-зелена микроалга која се консумирала уште од времето на древните Ацтеки. Таа содржи извонредна комбинација на преку 100 важни хранливи состојки. Тие се во својата изворна форма, без додатоци. Идеална за сите оние кои сакаат целосен прехранбен додаток наместо вештачки извори на храна.

ЗОШТО ЛУЃЕТО ЈА УПОТРЕБУВААТ HAWAIIAN SPIRULINA И ЈА НАРЕКУВААТ СУПЕР ХРАНА?

Најдобар природен извор на биолошко железо (65 пати повеќе од спањаќот) и селен

35 пати поголема концентрација на бета каротен од морковот

3 пати повеќе витамин Е отколку во пченичните ‘ркулци

65% лесно сварлив комплетен протеин со сите есенцијални амино киселини во совршена рамнотежа (2 пати повеќе протеини од сојата и 3 пати од рибата)

Витамини од групата Б, особено Б-12, Б-1 (тиамин) и Б-3 (ниацин)

Најбогат извор на Гама линоленска киселина во природен облик, која ја нема во традиционалната исхрана (ја има уште само во мајчиното млеко)

10 пати повеќе калциум од млекото

Единствен извор на антиоксидантот фикоцианин

Содржи повеќе ензими во однос на други слични производи, особено Супер оксид дисмутаза

95% искористеност на хранливите состојки

Без маснотии

ЧИСТА ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА КОРИСНА ЗА СЕКОГО

Консумирањето Hawaiian Spirulina се препорачува за сите возрасти. Hawaiian Spirulina е најиспитуван производ – 35 години меѓународни научни истражувања

ЗОШТО ДА ЈА КОРИСТИТЕ SPIRULINA PACIFICA ОД NUTREX?

Hawaiian Spirulina е единствена која е атестирана како природно одгледувана и произведена алга. Единствено Hawaiian Spirulina се суши со патентиран метод на океанско ладно сушење, кој комбиниран со ладното компримирање на таблетите без додатоци на масти и без топлинска обработка и стаклената амбалажа, обезбедуваат супериорен производ.

Хавајски квалитет – Вие и самите ќе ја почувствувате разликата!

Достапно во пакување од 100, 200 и 400 таблети од 500 mg

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutrex Хавајска Спирулина 500mg таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *