Zdravo bilje Spirulina 60 tbl

Natural Super Food Spirulina, 60 таблети

490 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Спирулината нуди огромен број здравствени придобивки:

  • Ја поддржува функцијата на имунолошкиот систем.
  • Ги подобрува перформансите на дигестивниот тракт.
  • Го потиснува апетитот.
  • Ја олеснува детоксикацијата.
  • Го забрзува метаболизмот
  • Ја подобрува концентрацијата и меморијата.
  • Го намалува високиот крвен притисок.
  • Ја подобрува крвната слика.
  • Ја зголемува издржливоста

Едно пакување: 60 таблети = 10 дена

Акција: 180 таблети – 490 денари = 30 дена

Таблетите спирулина можат да ги користат луѓе од сите возрасти. Возрасните можат да земаат 4-6 таблети на ден со храна или помеѓу оброците, најдоцна 4 часа пред спиење. Се препорачува за употреба кај жени за време на менструација и менопауза.

Спирулината може да се користи и како маска за лице. Ако имате мрсна кожа, здробете 2-3 таблети и измешајте со малку вода и намачкајте го на лицето. Ако имате сува кожа, згмечете 2-3 таблети и измешајте со малку јогурт или крем и намачкајте го на лицето. Маската се суши на лицето 15 минути, а потоа отстранете ја со миење со млака вода. Спирулината се користи како додаток за правење слатки и шејкови. Може да секористи и како додаток на јадењата со додавање на прашокот како зачин за време
на готвењето на крајот од термичката обработка. Се препорачува да се користи на температура пониска од 42 °C, за да се зачуваат сите хранливи материи.

Важно е да се каже дека спортистите можат да земаат повеќе таблети дневно поради зголемената потреба за дополнителна енергија!

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.