Yasenka Omega 3 1000 mg капсули

(0 оценки и коментари)

504 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Omega-3 капсулите содржат 1000mg прочистено рибино масло, со најмалку 35% омега 3 масни киселини.
Еикосапентаеноичната киселина (EPA) и докосахексаеноичната киселина (DHA) допринесуваат за нормална функција на срцето.
Омега 3 масните киселини се важни за метаболизмот на јаглехидратите и мастите во телото. Спречуваат стеснување на крвните садови (предизвикано од таложење на масти) и така штитат од миокарден инфаркт или мозочен удар. Исто така се неопходни и за правилна функција на мозокот.

Благотворен ефект се постигнува со дневен внес на 250mg EPA и DHA. Омега 3 капсулите содржат и витамин Е, кој допринесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Availability: instock
Бренд:Yasenka
Сподели:

Една капсула содржи:

Рибино масло     1000 mg

EPA                         150 mg

DHA                        100 mg

Витамин Е               10 mg

Пакување:
75 капсули

Упатство за употреба:
1-2 капсули на ден, подолго време

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Yasenka Omega 3 1000 mg капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.