Видливо ги намалува фините линии и брчките Намалување на оток

Swiss Energy хранлива крема за околу очи

750 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Посебна исхрана на кожата

За сува и зрела кожа

Одлично навлажнување

Видливо ги намалува фините линии и брчките

Намалување на оток

Ефект против стареење

Текстура на лесен крем

Пријатен мирис

Нема на залиха

Кремата за околу очи се препорачува за навлажнување и намалување на отеченоста, надуеноста и заматеноста под очите, нерамна текстура и пигментација. Видливо ги намалува фините линии и брчките.

МОРИНГА

Морингата се користи во козметиката со векови. Лисјата на растението содржат неверојатно висока концентрација на витамини (Б1, Б2, Б3, Б6, Б7, Д, Е, К), минерали (калиум и железо) и Омега 3-6-9.

ФИТОСКВАЛАН
Фитоскваланот ги нормализира лојните жлезди на кожата и спречува губење на влага. Исто така, овозможува пенетрација на активните состојки длабоко во кожата.

COLLA-GAIN®
Нова мултифункционална состојка која овозможува синтеза на колагенот. Ја штити тенката кожа околу очите од изложеност на УВ зраци и ги регенерира клетките на кожата.

МАСЛО ОД ЈОЈОБА

Маслото од јојоба е едно од најразноврсните масла во козметологијата. Благодарение на уникатните својства, тој е совршен и за секојдневна и за медицинска нега за кој било тип на кожа. Во составот содржи голема количина незаситени масни киселини, витамин Е и протеин, што е аналог на колагенот.

  • Ја омекнува и навлажнува кожата
  • Спречува предвремено стареење
  • Ја измазнува и затегнува кожата
  • Го стимулира процесот на регенерација на кожата
  • Ја штити кожата од штетните ефекти на околината
  • Ги нормализира метаболичките процеси
  • Ја намалува иритацијата и напнатоста на кожата

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.