SFD Nutrition Omega3 капсули

(0 оценки и коментари)

570 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Омега 3 од рибино масло

Висококвалитетен додаток во исхраната кој содржи рибино масло. Редовната употреба на омега 3 може да придонесе за намалување на ризикот од кардиоваскуларни заболувања и а подобрување на физичката и менталната состојба.

Клинички испитувања укажуваат на тоа дека омега-3-масни киселини имаат својство:

– да ја чистат крвта

– да вршат инхибиција на формирањето на масни плаки во артериите, преку намалување на LDL, а покачување на нивото на HDL.

Најчестите бенефити од омега 3 масни киселини:

– регулирање на срцевиот ритам,

– спречување на аритмија, намалување на тахикардија, намалување на покачен крвен притисок, спречување на атеросклероза,

– го штити организмот од артритис, ја ублажува болката и вкочанетоста поврзана со ревматски заболувања.

Тие исто така ја олеснуваат апсорпцијата на калциум, поради што тие се незаменливи во превенцијата и третманот на остеопорозата.

Омега-3 киселините имаат способност да ги врзуваат и раствораат заситените киселини, со што се подобрува чистењето на наслагите во организмот.

Состојки: рибино масло,капсула-обвивка: желатин, хумектанти: глицерол, вода.

Начин на употреба:

2 капсули , со чаша вода

Пакување: 90 капсули

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Omega3 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.