SFD Nutrition Omega3 капсули

(0 оценки и коментари)

520 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Омега 3 од рибино масло

Висококвалитетен додаток во исхраната кој содржи рибино масло. Редовната употреба на омега 3 може да придонесе за намалување на ризикот од кардиоваскуларни заболувања и а подобрување на физичката и менталната состојба.

Клинички испитувања укажуваат на тоа дека омега-3-масни киселини имаат својство:

– да ја чистат крвта

– да вршат инхибиција на формирањето на масни плаки во артериите, преку намалување на LDL, а покачување на нивото на HDL.

Најчестите бенефити од омега 3 масни киселини:

– регулирање на срцевиот ритам,

– спречување на аритмија, намалување на тахикардија, намалување на покачен крвен притисок, спречување на атеросклероза,

– го штити организмот од артритис, ја ублажува болката и вкочанетоста поврзана со ревматски заболувања.

Тие исто така ја олеснуваат апсорпцијата на калциум, поради што тие се незаменливи во превенцијата и третманот на остеопорозата.

Омега-3 киселините имаат способност да ги врзуваат и раствораат заситените киселини, со што се подобрува чистењето на наслагите во организмот.

Состојки: рибино масло,капсула-обвивка: желатин, хумектанти: глицерол, вода.

Начин на употреба:

2 капсули , со чаша вода

Пакување: 90 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Omega3 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *