NOW DHA Kids Chewable /60 меки капсули

(1 оценка и коментар)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Капсули за џвакање во форма на риба за деца со DHA Омега3 масни киселини за правилен развој на мозокот.

Шифра: Now35
Availability: outofstock
Бренд:NOW
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Поддржувачки, но не и истражување со заклучок, покажува дека консумирањето на EPA и DHA омега-3 масни киселини може да го намали ризикот од коронарно срцево заболување. Природниот концентрат на рибино масло кое се користи во оваа капсула е произведен под строги стандарди за контрола на квалитетот. Се тестира за да биде ослободен од потенцијално штетни нивоа на загадувачи (т.е. жива, тешки метали, PCB’s, диоксини и други загадувачи).

Поддршка на здравјето на мозокот

100 mg DHA

Меки капсули во форма на риба

Овошен вкус

Без ГМО

Состав

Количина во 1 доза: (2 капсули)

%  на дневни вредности

За деца до         За возрасни и деца од

 

3 години             4 години и повеќе

 

Калории                                                                             10

Вкупно масти                                                                    1 g

Концентрат од природно рибино масло       1100 mg

(BioPureDHA®)

 

– Docosahexaenoic киселина (DHA)          200 mg

 

– Eicosapentaenoic киселина (EPA)             48 mg

 

3%                                       1%

 

Препорак за употреба: За деца и возрасни, земете 2 меки капсули 1 до 2 пати на ден со храна, или како што е наведено од вашиот лекар.

Други додатоци: мека капсула (говетски желатин, глицерин, вода, ксилитол, целулоза), природен овошен вкус и природни мешани токофероли.

Содржи риба (туна). Мешани токофероли од не-ГМО соја.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, млеко, јајца или состојки од школки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Рибиното масло е од Исланд.

Без ГМО.

Предупредување: Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Содржи ксилитол, кој е штетен за домашни миленичиња.

  1. Мери

    Дечките кај мене ги сакаат и тоа е најважно, знам дека се покриени со витамини во текот на денот без да треба да се молиме да земат. А и секогаш се погодува некоја акција сосе достава и се на крај топ си е!

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.