NOW DHA Kids Chewable /60 меки капсули

(0 оценки и коментари)

1,190 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули за џвакање во форма на риба за деца со DHA Омега3 масни киселини за правилен развој на мозокот.

Поддржувачки, но не и истражување со заклучок, покажува дека консумирањето на EPA и DHA омега-3 масни киселини може да го намали ризикот од коронарно срцево заболување. Природниот концентрат на рибино масло кое се користи во оваа капсула е произведен под строги стандарди за контрола на квалитетот. Се тестира за да биде ослободен од потенцијално штетни нивоа на загадувачи (т.е. жива, тешки метали, PCB’s, диоксини и други загадувачи).

Поддршка на здравјето на мозокот

100 mg DHA

Меки капсули во форма на риба

Овошен вкус

Без ГМО

Состав

Количина во 1 доза: (2 капсули)

%  на дневни вредности

За деца до         За возрасни и деца од

 

3 години             4 години и повеќе

 

Калории                                                                             10

Вкупно масти                                                                    1 g

Концентрат од природно рибино масло       1100 mg

(BioPureDHA®)

 

– Docosahexaenoic киселина (DHA)          200 mg

 

– Eicosapentaenoic киселина (EPA)             48 mg

 

3%                                       1%

 

 

 

 

 

 

Препорака за употреба: За деца и возрасни, земете 2 меки капсули 1 до 2 пати на ден со храна, или како што е наведено од вашиот лекар.

 

Други додатоци: мека капсула (говетски желатин, глицерин, вода, ксилитол, целулоза), природен овошен вкус и природни мешани токофероли.

 

Содржи риба (туна). Мешани токофероли од не-ГМО соја.

 

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, млеко, јајца или состојки од школки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

 

Рибиното масло е од Исланд.

 

Без ГМО.

 

Предупредување: Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

 

Содржи ксилитол, кој е штетен за домашни миленичиња.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW DHA Kids Chewable /60 меки капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *