NOW DHA-5OO /90 меки капсули

(0 оценки и коментари)

2,170 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули за здрав кардиоваскуларен систем

Поддржувачки, но не и истражување со заклучок, покажува дека консумирањето на EPA и DHA омега-3 масни киселини може да го намали ризикот од коронарно срцево заболување. NOW ® DHA-500 има два пати повеќе DHA (500 mg по капсула) отклолку во нашата редовна јачина на производот (250 mg по капсула). Примарниот концентрат на рибино масло кое се користи во оваа капсула е произведен под строги стандарди за контрола на квалитетот. Се тестира за да биде ослободен од потенцијално штетни нивоа на загадувачи (т.е. жива, тешки метали, PCB’s, диоксини и други загадувачи). Оние кои имаат гадење или рефлукс од други рибини масла, со оваа ентерично-обложена и со контролиран мирис капсула, полесно е да се толерира.

Двојно посилен

500 DHA/250 EPA

Поддршка на здравјето на мозокот

Молекуларно дестилирана – ентерично обложена

Кардиоваскуларна поддршка

 

Состав

Количина во 1 доза: (1 капсула)

% на дневни вредности

Калории                                                                             10

Вкупно масти                                                                    1 g

Полинезаситени масти                                                  1 g                     1%

Концентрат од природно рибино масло          1 g (1000 mg)

Омега-3 масни киселини

– Docosahexaenoic киселина (DHA)           500 mg

– Eicosapentaenoic киселина (EPA)            250 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната, земете 1 капсула, 1 до 2 пати дневно со храна.

Други додатоци: мека капсула (говетски желатин, глицерин, ентерично обложување, вода) и витамин Е (како природен d-alpha токоферол). Содржи риба (туна). Витамин Е од соја. Рибиното масло е од Индија.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, млеко, јајца или состојки од школки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Кошер. Содржи желатин. Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW DHA-5OO /90 меки капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *