-25%

Natura Therapy Cholestol Complex (2+1) + Omega 3 капки

(0 оценки и коментари)

1,490 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

CHOLESTOL COMPLEX е додаток на исхраната кој содржи квасец од ферментиран црвен ориз со Манаколин К, фитостероли, растителни екстракти и витамини, наменет за намалување и одржување на добра регулација на нивото на холестерол во крвта.

Редовниот внес на Cholestol Complex обезбедува:

• Мoнаколин К (3%) кој го намалува нивото на вкупен и лош ЛДЛ холестерол во крвта.

• Бета-ситостерол и други фитостероли кои ја намалуваат апсорпцијата на холестеролл од исхраната и го подобруваат нивото на добар ХДЛ холестерол во крвта.

– Растителни екстракти и витамини кои ја поддржуваат детоксикацијата и работата на црниот дроб, го одржуваат метаболизмот на мастите и имаат антиоксидантско дејство кое помага да се намали оксидацијата на ЛДЛ холестеролот

Препаратот е наменет за лица со хиперхолестеремија (покачено ниво на холестерол), хиперлипидемија (покачени нивоа на масти и холестерол во крвота), обезни лица (со прекумерна тежина), лица со кардиоваскуларни болести (оштетувања на крвните садови, лица со прележан инфаркт и мозочен удар, и др.)

+

ОМЕГА 3 капки е додаток на исхрана кој содржи чисто рибино масло со потекло од Норвешка, кое обезбедува високи концентрации на ЕПА и ДХА Омега 3 масни киселини во високо-апсорбирачката триглицеридна форма, наменет за поддршка и зачувување на здравјето на срцето, крвните садови и мозокот. Збогатен е со витамин Е.

Нема на залиха

Пакување: пластично капување, 30 капсули, 650 мг.

Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до 2 капсули на ден пред оброк.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Natura Therapy Cholestol Complex (2+1) + Omega 3 капки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.