Jamieson Omega3 complete 600mg

(0 оценки и коментари)

730 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Jamieson Omega3 complete – за здрав кардиоваскуларн систем

JAMIESON Екстра силна ОМЕГА-3 complete 600 mg е пречистена мешавина од премиум омега-3 рибини масла кои обезбедуваат високи концентрации на EPA и DHA во високо-апсорбирачката триглицеридна форма. Ефикасно го поддржува кардиоваскуларното и когнитивното здравје. Помага во намалување на холестеролот и го подобрува здравјето на срцето.

Состав:

1 мека капсула содржи:

Молекуларно дестилирано рибино масло…………………………..1000 mg

(Аншоа; може да содржи и Сардина и Скуша)

Обезбедувајќи 600 mg на Омега-3-масни киселини во природната биоактивна триглицеридна (TG) форма:

Еикосапентоична киселина TG (EPA)…………………400 mg

Докосахексаеноична киселина TG (DHA)………….200 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 до 3 меки капсули дневно.

Пакување:

80 меки капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Omega3 complete 600mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *