DOC Omega 3 x30 меки капсули

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Omega 3 или добри масти, спаѓаат во групата на есенцијални мсни киселини што значи дека човечкотот тело неможе да ги произведува и затоа е потребно да се внесат преку исхрана.

Availability: instock
Бренд:DOC
Сподели:

Doc Omega 3 содржи висока концентрација на природни Омега 3, со особено висока концентрација на најважните масни киселини EPA (Eicosapentaenoic Acid) и DHA (Docosahexaenoic Acid), во оптимална чиста и потентна форма. Овие два типа на масни киселини најчесто се присутни во помрсниот вид на риба како на пример лосос, сардина или скуша.

EPA и DHA играат важна улога во оддржување на нормална функција на срцето, нормална функција на мозокот, одржување на нормално ниво на триглицериди и одржување на нормален вид.

Doc Omega 3 има идеална рамнотежа на Omega 3, а молекуларното дестилирање во процесот на производство, осигурува производ што не содржи токсични метали.

DHA и EPA придонесуваат за:

Нормално нивоа на триглицериди
Нормална функција на мозокот
Нормална функција на срцето
DHA придонесува за одржување на:

Нормален вид

Doc Omega 3:

Не содржи Жива и други токсични метали.
Не содржи Глукоза.
Не содржи Сол.
Не содржи Глутен.
Не содржи Скроб.
Не содржи GMO.
Не содрзи Лактоза.

Состојки
Количество во сервирање          1 мека капсула

EPA (Eicosapentaenoic Acid)       330mg
DHA (Docosahexaenoic Acid)      220mg

1-2 капсули дневно после јадење или како што е препорачано од здравствен работник.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоци во исхраната не служат како замена за добро избалансираната исхрана. Овој производ не е наменет за превенција, терапија или лекување на човечки болести. Консултирајте се со вашиот лекар доколку сте бремени, користите лекови или имате здравствени проблеми. Да се ​​складира подалеку од деца во суво опкружување и на собна температура (максимум 25 °C).

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе, кои се борат, да ги исполнат прекумерните барања на модерното време. Додатоци во исхрана од брендот DOC се произведени со гаранции за фармацевтски производ. Во процесот на производство се користат природни состојки со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите луѓе.

Doc Omega 3 е произведен во Грција и ги исполнува сите критериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008, а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Omega 3 x30 меки капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.