Биокрил Актив 500mg крилово масло

(0 оценки и коментари)

420 ден1,400 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Меки желатински капсули со масло од крил

Исчисти

Една капсула содржи 500 mg крилово масло, кое содржи 225 mg фосфолипиди од крил.

Масните киселини омега 3 од криловото масло помагаат за регулирање на нивото на холестерол во крвта и придонесуваат за нормално функционирање на срцето и на крвните садови.

Заштита од срцеви заболувања и од атеросклеротични промени.

Дејствува позитивно врз намалување на вкупниот холестерол и на LDL-фракцијата (лошиот холестерол).

Дејствува превентивно врз HDL-фракцијата (добриот холестерол).

Пакување:

30 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Биокрил Актив 500mg крилово масло”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *