Becutan Kids Vits Мултиомега 3 сируп

(0 оценки и коментари)

635 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Сируп со вкус на тропско овошје

Производот содржи комбинација на рибини масла богати со омега-3 масни киселини (DHA и EPA), витамини и минерали (витамин Б1, витамин Б2, витамин Б6, витамин Б12, биотин, фолна киселина, нијацин, пантотенска киселина, витамин Д, витамин К, цинк, јод).

Дејство

Намената на сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 е да ја збогати детската исхрана со омега-3 масни киселини и со есенцијални витамини и минерали коишто го поддржуваат интелектуалниот развој на децата.

ДХА (докозахексаноична киселина) придонесува за одржување нормална мозочна функција.

Цинкот и јодот придонесуваат за нормална когнитивна функција.

Јодот, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б3, витаминот Б6, витаминот Б12 и биотинот придонесуваат за нормална функција на нервниот систем.

Витаминот Б2, витаминот Б3, витаминот Б12, фолната киселина и пантотенската киселина придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста.

ДХА, витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид.

Начин на употреба

Деца од 1 до 3 години: 1 кафена лажичка (5 ml).

Деца над 4 години: 2 кафени лажички (10 ml).

Да се протресе пред употреба.

По отворањето сирупот Becutan KIDS VITS Мултиомега-3 треба да се чува во фрижидер.

Да се употреби во рок од 60 дена по првото отворање.

Пакување

Шише од 250 ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan Kids Vits Мултиомега 3 сируп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *