4U Pharma Babytol DHA Omega капсули

(0 оценки и коментари)

530 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Babytol DHA оmega

Почитувани родители,

Бебешкиот мозок најинтензивно се развива во првите три месеци по раѓањето, а сетилата за вид, слух и говор во првата година. По првата година се развиваат повеќе мозочни функции кои се важни за концентрација, внимание и интелигенција на вашето дете.

Во првата година од животот бебешкиот мозок расте за неверојатни 175 %. Од втората година до адултниот период мозокот расте само уште 20 %. Токму поради тоа научниците и лекарите велат „Што сме развиле до третата година, тука ќе ја носиме капата“.

Availability: outofstock
Бренд:4U pharma
Сподели:

Нема на залиха

DHA, една од трите омега-3 масни киселини DHA, е најважна за здрав развој на видот и мозокот на вашето бебе.

DHA е главна структурна компонента на мозокот и ретината и ги сочинува 97 % од сите омега – 3 масни киселини во мозокот , и 93 % од сите омега –3 масни киселини во ретината. DHA сочинува 30 % од структурните масти во сивата маса на мозокот.

DHA омега – 3 масната киселина, како главна структурна компонента, има клучна улога во:

Развојот на нервниот систем на детето
Развојот на мозокот, менталните и когнитивните функции
Подобрувањето на психомоторните функции кај децата
Нормалниот развој на видот, острината на видот и функциите на очите
BABYTOL DHA OMEGA – ЗА ЗДРАВО И ПАМЕТНО ДЕТЕ

Масни киселини
DHA омега-3 масни киселини (скица на мозокот)
Главна структурна компонента на мозокот, важна за развој на нервниот систем, менталните и когнитивните функции.

Очи
DHA омега-3 масни киселини
Главна структурна компонента на ретината, важна за развој на видот, острината на видот и функцијата на окото.

Препорачана дневна доза во една “Тwist off” – капсула
Во согласност со препораките на Европската агенција за безбедност на храна во една капсула е 100 % препорачана доза DHA од 100 mg.

Микроалги
Масло од микроалги како природен и најчист извор на DHA
Висока концентрација и највисок квалитет за примена кај новороденчиња, без вкус и мирис.

Масло
Масло од микроалги како најбезбеден извор за примена кај новороденчиња
Нема опасност од загадување од океаните бидејќи маслото со висок квалитет е добиено од морски алги, во строго контролирани услови (потврдено од Европска агенција за безбедност на храна).

“Twist off” капсула- најкомфорен начин на примена
Точно и прецизно дозирање. Едноставно, завртете, повлечете и отстранете го горниот дел на капсулата, а содржината истиснете ја директно во устата на бебето.

DHA омега – 3 масната киселина во производот е од масло добиено од природни, морски микроалги – најбогатиот извор на DHA масни киселини, со висок квалитет.

Микроалгите се одгледани во строго контролирани услови, така што не постојат никакви загадувачи во маслото. Ова масло од микроалги е најбезбедниот извор на DHA кај новороденчињата, што потврди и Европската агенција за безбедност на храна.

Омега- 3 масните киселини имаат непријатен мирис на риба. Маслото од микроалги во производот Babytol DHA е произведено со висок технолошки процес, така што нема ни вкус ни мирис!

DHA е важна за развој на видот, мозокот, когнитивните и психомоторните функции на вашето дете, посебно во првата година од животот.

DHA ОМЕГА – 3 МАСНА КИСЕЛИНА – ЗА ЗДРАВ РАЗВОЈ НА МОЗОКОТ, МЕНТАЛНИТЕ И КОГНИТИВНИТЕ ФУНКЦИИ
DHA е главна структурна компонента на мозокот – сочинува 97 % од сите омега – 3 масни киселини во мозокот. DHA сочинува 30 % структурни масти во сивата маса на мозокот и исклучително е значаен за развој на мозокот и когнитивните функции на детето, посебно во првата година од животот.

DHA ОМЕГА – 3 МАСНА КИСЕЛИНА – ЗА ЗДРАВ РАЗВОЈ НА ВИДОТ, ОСТРИНАТА НА ВИДОТ И ФУНКЦИЈАТА НА ОКОТО
DHA е главна структурна компонента на ретината – 93 % од сите омега – 3 во ретината, така што е исклучително важна за развој на видот и функциите на окото, посебно во првата година од животот.

МАСЛО ОД МИКРОАЛГИ – ПРИРОДЕН, НАЈБОГАТ ИЗВОР НА DHA ОМЕГА-3 МАСНИТЕ КИСЕЛИНИ, СО ВИСОКА КОНЦЕНТРАЦИЈА
DHA омега – 3 масната киселина во производот е од масло добиено од природни, морски микроалги – најбогат извор на DHA масни киселини, со висок квалитет, без какви било загадувања, па претставува најбезбедниот извор на DHA за примена кај новороденчиња.

ВАЖНИ ПРЕПОРАКИ ЗА РОДИТЕЛИТЕ:
Доколку вашето бебе прима Babytol D3 + K1 for you! до крајот на третиот месец по раѓањето, препорачливо е со Babytol D3+ K1 да дадете Babytol DHA омега! (чист DHA во доза од 100 mg дневно). По завршувањето на примената на Babytol D3+K1 продолжете со примена на D3 + DHA омега, бидејќи Babytol D3 + DHA омега содржи DHA и витамин D3 неопходен на вашето бебе до крајот на третата година.

Доколку вашето бебе е на адаптирана формула за доенчиња, тие веќе содржат витамин К1. Во овој случај применете Babytol D3 + DHA омега, бидејќи тој содржи DHA и витамин D3 кој е неопходен на вашето бебе до крајот на третата година од животот.

TWIST – OFF КАПСУЛА ОД ЖЕЛАТИН ШТО СЕ ЈАДЕ – ЕДНОСТАВНА И КОМФОРНА ПРИМЕНА!
Twist – off капсули од желатин што се јаде, растворливи во вода, потполно безбедни за примена кај новороденчињата.

Едноставно, завртете го горниот дел додека речиси не се искине, и тогаш повлечете и отстранете го горниот дел на капсулата, а содржината истиснете ја директно во устата на бебето.

Бидете внимателни при отворање на капсулите, да не истече маслото, и капсулата да стане лизгава!

За правилен развој на мозокот, когнитивните и менталните функции.
За нормален развој на видот, острината на видот и функциите на окото.
DHA омега -3 од природни морски алги – најчист извор, висока концентрација.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “4U Pharma Babytol DHA Omega капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.