Прополис Алкалоид капки за возрасни 30ml

185 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ДОДАТОК НА ИСХРАНАТА

Прополисот е смолеста материја што ја произведуваат медоносните пчели, со комбинирање на ензимите од сопствената плунка и пчелиниот восок, со супстанции што ги собираат од цветните пупки, од нектарите од кората на дрвјата и од другите природни растителни извори. Прополисот се нарекува и пчелин лепак, кој служи како штит за одржување на здравата пчелина кошница. Исто така, за нив прополисот претставува „хемиско оружје“ против надворешните патогени микроорганизми, но и превенција од ширење инфекции во пчелината кошница, правејќи ја една од најстерилните средини познати за природата.

Бренд:Alkaloid
Сподели:

Нема на залиха

Состав

Производот содржи високопрочистен, густ екстракт од прополис во разблажен алкохол (етанол).

Препорачана дневна доза

Возрасни и деца постари од 12 години: трипати на ден по 10-15 капки, разредени во мала количина течност или додадени на лажица со шеќер или со мед.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мерки на претпазливост и предупредување

Производот содржи алкохол.

Не се препорачува за лица алергични на производи од пчела

Производот не треба да се користи како замена за разновидната исхрана.