Прополис Алкалоид капки за возрасни 30ml

(0 оценки и коментари)

185 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ДОДАТОК НА ИСХРАНАТА

Прополисот е смолеста материја што ја произведуваат медоносните пчели, со комбинирање на ензимите од сопствената плунка и пчелиниот восок, со супстанции што ги собираат од цветните пупки, од нектарите од кората на дрвјата и од другите природни растителни извори. Прополисот се нарекува и пчелин лепак, кој служи како штит за одржување на здравата пчелина кошница. Исто така, за нив прополисот претставува „хемиско оружје“ против надворешните патогени микроорганизми, но и превенција од ширење инфекции во пчелината кошница, правејќи ја една од најстерилните средини познати за природата.

Availability: outofstock
Бренд:Alkaloid
Сподели:

Нема на залиха

Состав

Производот содржи високопрочистен, густ екстракт од прополис во разблажен алкохол (етанол).

Препорачана дневна доза

Возрасни и деца постари од 12 години: трипати на ден по 10-15 капки, разредени во мала количина течност или додадени на лажица со шеќер или со мед.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Мерки на претпазливост и предупредување

Производот содржи алкохол.

Не се препорачува за лица алергични на производи од пчела

Производот не треба да се користи како замена за разновидната исхрана.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Прополис Алкалоид капки за возрасни 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.