PharmaS UriRoyal

(0 оценки и коментари)

599 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Ќеси за здрав уринарен систем со вкус на брусница.

Бренд:PharmaS
Сподели:

Уриројалот е иновативен додаток во храната со уникатен и делотворен состав за некомплицирани инфекции на уринарниот систем и превенција на рекурентни инфекции на уринарниот систем.

Содржи едниствена комбинација на D-маноза (2g) која цврсто се врзува на површината на бактеријата E.coli и со уринирањето ја исфрла од организамот и S.boulardii (10 милијарди) која  го враќа дигестивниот систем во рамнотежа така што ги штити добрите бактерии и го забрзува заздравувањето на слузницата на дигестивниот систем за време на земање на антибиотици.

Брзо и лесно ослободува од тегобите, има одлична подносливост, односно нема несакани ефекти

Се препорачува за деца поголеми од 3 години, бремени жени, доилки и дијабетичари.

Начин на употреба:

Растворете една ќесичка во ладна вода и испијте ја.

Prah se lako otapa u vodi, aroma brusnice.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PharmaS UriRoyal”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *