PharmaS Floriotic Boulardii капсули

(0 оценки и коментари)

193 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

За здрав дигестивен систем

Нема на залиха

Floriotic Boulardii содржи висока концентрација на добро познати корисни бактерии лактобацили и бифидобактерии со единствена комбинација S.Boulardii за синергистичко дејство при обновувањето на цревната микрофлора во состојба на дисбаланс кај возрасни и деца.

Го забрзува заздравувањето на слузницата на дигестивниот систем за време и после терапија со антибиотици, а помага и при проливи кои настануваат како несакани ефекти од антибиотска терапија.

Не содржи млечни протеини, лактоза и глутен. Не содржи алергени.

Погоден е за трудници и доилки.

Состојки: (1 капсула)

живи лиофилизирани култури од габата Saccharomyces cerevisiae var boulardii I-3799, 5•109 cfu*

живи лиофилизирани култури од млечнокиселинските бактерии: Lactobacillus acidophilus LA3, Bifidobacterium animalis ssp. lactis BLC1, Lactobacillus casei BGP93, 1•109 cfu*

* cfu = колониски единици

Пакување:

10 капсули

Начин на употреба:

деца од 6 години нагоре и возрасни 1 капсула дневно да се испие со пола чаша вода

Капсулата може да се отвори и содржината внатре да се консумира со храна или течности

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PharmaS Floriotic Boulardii капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.