PharmaS Floriotic Boulardii капсули

(0 оценки и коментари)

189 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За здрав дигестивен систем

Floriotic Boulardii содржи висока концентрација на добро познати корисни бактерии лактобацили и бифидобактерии со единствена комбинација S.Boulardii за синергистичко дејство при обновувањето на цревната микрофлора во состојба на дисбаланс кај возрасни и деца.

Го забрзува заздравувањето на слузницата на дигестивниот систем за време и после терапија со антибиотици, а помага и при проливи кои настануваат како несакани ефекти од антибиотска терапија.

Не содржи млечни протеини, лактоза и глутен. Не содржи алергени.

Погоден е за трудници и доилки.

Состојки: (1 капсула)

живи лиофилизирани култури од габата Saccharomyces cerevisiae var boulardii I-3799, 5•109 cfu*

живи лиофилизирани култури од млечнокиселинските бактерии: Lactobacillus acidophilus LA3, Bifidobacterium animalis ssp. lactis BLC1, Lactobacillus casei BGP93, 1•109 cfu*

* cfu = колониски единици

Пакување:

10 капсули

Начин на употреба:

деца од 6 години нагоре и возрасни 1 капсула дневно да се испие со пола чаша вода

Капсулата може да се отвори и содржината внатре да се консумира со храна или течности

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PharmaS Floriotic Boulardii капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *