PharmaS Diarino ORS Boulardii ќесички

(0 оценки и коментари)

316 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Ќесички со електролити и пробиотик при дехидратација

Availability: instock
Бренд:PharmaS
Сподели:

PharmaS Diarino ORS Boulardi е прва линија во намалување на проблемите со дијареа и дехидратација со само 1 кесичка на ден.

Една кесичка PharmaS Diarino ORS Boulardi содржи:

Пробиотик – живи лиофилизирани квасци Saccharomyces boulardii I-3799 со 10 милијарди живи клетки на квасец во 1 вреќичка.

Орална рехидрациска сол за надополнување на изгубените течности и електролити при пролив (Глукоза, Натриум хлорид, Калиум Цитрат)

Секоја кесичка на Diarino ORS се состои од 2 дела: Diarino и ORS. Пресечите ги краевите на двата дела и растворете ги во 250 мл зовриена и на собна температура оладена вода. Подготвениот раствор Diarino ORS се пие во мали голтки. Треба да се испие за 6 часа, ако се чува во фрижидер или за 3 часа ако се чува на собна температура.Додатокот во исхраната не е замена за урамнотежена исхрана!Во случај на резистентен пролив или повраќање во периодод 4 дена од примената на Diarino ORS обратете се на лекар!

Возрасни и деца постари од 1 година: 1 кесичка дневно!

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PharmaS Diarino ORS Boulardii ќесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.