PharmaS Diarino ORS Boulardii ќесички

(0 оценки и коментари)

299 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Ќесички со електролити и пробиотик при дехидратација

Бренд:PharmaS
Сподели:

PharmaS Diarino ORS Boulardi е прва линија во намалување на проблемите со дијареа и дехидратација со само 1 кесичка на ден.

Една кесичка PharmaS Diarino ORS Boulardi содржи:

Пробиотик – живи лиофилизирани квасци Saccharomyces boulardii I-3799 со 10 милијарди живи клетки на квасец во 1 вреќичка.

Орална рехидрациска сол за надополнување на изгубените течности и електролити при пролив (Глукоза, Натриум хлорид, Калиум Цитрат)

Секоја кесичка на Diarino ORS се состои од 2 дела: Diarino и ORS. Пресечите ги краевите на двата дела и растворете ги во 250 мл зовриена и на собна температура оладена вода. Подготвениот раствор Diarino ORS се пие во мали голтки. Треба да се испие за 6 часа, ако се чува во фрижидер или за 3 часа ако се чува на собна температура.Додатокот во исхраната не е замена за урамнотежена исхрана!Во случај на резистентен пролив или повраќање во периодод 4 дена од примената на Diarino ORS обратете се на лекар!

Возрасни и деца постари од 1 година: 1 кесичка дневно!

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PharmaS Diarino ORS Boulardii ќесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *