NOW BerryDophilus Kids 60 таблети за џвакање

(0 оценки и коментари)

1,140 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети за џвакање за деца со пробиотик.

Шифра: Now45
Availability: instock
Бренд:NOW
Сподели:

NOW® BerryDophilus ™ обезбедува 2 милијарди CFU од комбинација на 10 клинички потврдени пробиотски бактериски видови создадени за поддршка на гастроинтестиналното здравје и функцијата на здрав имунолошки систем. Здравата цревна флора исто така помага да се создаде поволна околина за апсорпција на хранливите материи. BerryDophilus ™ може да ги користат и возрасни и деца. Засладен со ксилитол, BerryDophilus ™ нема да им наштети на забите и е со одличен вкус.

Гастроинтестинална поддршка

2 милијарди, 10 пробиотски видови

За деца и возрасни

Состав

Количина во 1 доза: (1 таблета за џвакање) %  на дневни вредности

Калории                                                                                  5

Вкупно јагленохидрати                                                    1 g

<1%                                 <1%

Вкупно шеќери                                                               0 g

Вклучува 0 g додадени шеќери

Шеќерни алкохоли (Ксилитол и Сорбитол)          1 g

Мешавина на 10 видови (2 милијарди CFU)           56 mg

Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus salivarius (Ls-33), Bifidobacterium longum (BI-05)

Препорака за употреба: За деца (од 2 и повеќе години) и возрасни: изџвакајте 1 таблета 1 до 3 пати на ден помеѓу оброци или на празен стомак. За деца под 2 години, користете само по совет на лекар. Таблетата треба да се изџвака или издроби; да не се проголта цела.

ДА СЕ ДРЖИ КАПАЧЕТО ЦВРСТО ЗАТВОРЕНО. ПО ОТВАРАЊЕ ДА СЕ ЧУВА ВО ФРИЖИДЕР.

Други додатоци: ксилитол, сорбитол, микрокристална целулоза, хидроксипропил целулоза, стеаринска киселина (од растителен извор), силициум диоксид, природен вкус на бобинкасто овошје, јаболкова киселина, цвекло во прав, магнезиум стеарат (од растителен извор) и FOS (фруктолигосасахариди).

Пробиотските видови во овој производ се потврдени со идентитет со користење на ДНК-технологија за отпечатоци.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Кошер. Засладено со ксилитол.

Предупредување: Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено лекови што го потиснуваат имунитетот) или имате некаква медицинска состојба (особено ако имунитетот е компромитиран). Да се чува подалеку од дофат на деца.

Содржи ксилитол, кој е штетен за домашните миленици.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. По отварање, да се чува во фрижидер.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW BerryDophilus Kids 60 таблети за џвакање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.