NOW BerryDophilus Kids 60 таблети за џвакање

(0 оценки и коментари)

1,050 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Таблети за џвакање за деца со пробиотик

Нема на залиха

NOW® BerryDophilus ™ обезбедува 2 милијарди CFU од комбинација на 10 клинички потврдени пробиотски бактериски видови создадени за поддршка на гастроинтестиналното здравје и функцијата на здрав имунолошки систем. Здравата цревна флора исто така помага да се создаде поволна околина за апсорпција на хранливите материи. BerryDophilus ™ може да ги користат и возрасни и деца. Засладен со ксилитол, BerryDophilus ™ нема да им наштети на забите и е со одличен вкус.

Гастроинтестинална поддршка

2 милијарди, 10 пробиотски видови

За деца и возрасни

Состав

Количина во 1 доза: (1 таблета за џвакање) %  на дневни вредности

Калории                                                                                  5

Вкупно јагленохидрати                                                    1 g

<1%                                 <1%

Вкупно шеќери                                                               0 g

Вклучува 0 g додадени шеќери

Шеќерни алкохоли (Ксилитол и Сорбитол)          1 g

Мешавина на 10 видови (2 милијарди CFU)           56 mg

Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus salivarius (Ls-33), Bifidobacterium longum (BI-05)

Препорака за употреба: За деца (од 2 и повеќе години) и возрасни: изџвакајте 1 таблета 1 до 3 пати на ден помеѓу оброци или на празен стомак. За деца под 2 години, користете само по совет на лекар. Таблетата треба да се изџвака или издроби; да не се проголта цела.

ДА СЕ ДРЖИ КАПАЧЕТО ЦВРСТО ЗАТВОРЕНО. ПО ОТВАРАЊЕ ДА СЕ ЧУВА ВО ФРИЖИДЕР.

Други додатоци: ксилитол, сорбитол, микрокристална целулоза, хидроксипропил целулоза, стеаринска киселина (од растителен извор), силициум диоксид, природен вкус на бобинкасто овошје, јаболкова киселина, цвекло во прав, магнезиум стеарат (од растителен извор) и FOS (фруктолигосасахариди).

Пробиотските видови во овој производ се потврдени со идентитет со користење на ДНК-технологија за отпечатоци.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Кошер. Засладено со ксилитол.

Предупредување: Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено лекови што го потиснуваат имунитетот) или имате некаква медицинска состојба (особено ако имунитетот е компромитиран). Да се чува подалеку од дофат на деца.

Содржи ксилитол, кој е штетен за домашните миленици.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. По отварање, да се чува во фрижидер.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW BerryDophilus Kids 60 таблети за џвакање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *