JAMIESON PROBIOTIC BABY капки за новороденчиња

(1 оценка и коментар)

625 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON PROBIOTIC BABY капките е течен пробиотик, лесен за употреба, совршен за доенчиња и деца од 1 месец до 3 години. Содржи единствен вид на Бифидобактериум наречен ББ-12®, кој дава одлични резултати кај доенчиња за поддршка на гастроинтестиналното здравје. Капките се без вкус и може да се додадат во млеко, мајчино млеко или адаптирано млеко, или да се нанесат директно на цуцла, лажица или јазикот на вашето бебе.

Шифра: JAMIES57
Availability: outofstock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Нема на залиха

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Останати компоненти: сончогледово масло, витамин Е, лимонска киселина, сахароза, малтодекстрин, натриум аскорбат. НЕ-ГМО. НЕ СОДРЖИ сол (NaCl), скроб, глутен, лактоза, вештачки бои, ароми или конзерванси

Наменет за употреба кај доенчиња и деца од 1 месец до 3 години.

  1. Angela

    Prav izbor za moeto najmilo, topla preporaka do site majki, lesni se za upotreba i nema mnogu stres okolu procesot.

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.