ESENBAK INTENS 10/10/10 ПРОБИОТИК

(0 оценки и коментари)

263 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

EsenBak INTENS 10/10/10 пробиотик содржи комбинација на 10 внимателно одбрани пробиотски култури на лактобацили и бифидобактерии и претставува оптимално решение за воспоставување на баланс на цревниот микробиот кај деца и возрасни.

Иновативната, патентирана технологија на производство овозможува исклучителна стабилност на 10 милијарди вијабилни бактерии по доза, со што се остварува силно дејство и максимална ефикасност на производот.

Благодарение на своите антимикробни, имуномодулаторни и антиоксидативни ефекти, пробиотските култури во EsenBak INTENS 10/10/10 пробиотикот допринесуваат во подобрување на рамнотежата на интестиналната микрофлора, формирање на околина која го спречува растот на патогените бактерии, како и до правилен развој и функција на имунолошкиот систем.

EsenBak INTENS 10/10/10 пробиотикот помага во отстранување на стомачни тегоби од различно потекло, ја подобрува апсорпцијата на витамини и други хранливи материи и со специјални механизми допринесува во зајакнување на имуниот систем.

Може да го користат деца постари од 3 години и возрасни.

Протективниот  ALU-ALU блистер пружа суперирорна  заштита на живите пробиотски култури од светлина, влага и кислород.

Шифра: ESENBA22
Availability: instock
Бренд:Protect
Сподели:

Состав:

 • Bifidobacrterium breve BB-G95
 • Bifidobacrterium bifidum BB-G95
 • Bifidobacrterium animalis subsp. lactis BL-G101
 • Bifidobacrterium longum subsp. logum BL-G301
 • Bifidobacrterium longum subsp infantis BL-G201
 • Lactobacillus acidophilus LA-G80
 • Lactobacillus plantarum Lp-G18
 • Lactobacillus rhamnosus Lr-G14
 • Lactobacillus paracasei LPC-G110
 • Lactobacillus reuteri LR-G100Дејство:
  EsenBak INTENS 10/10/10 пробиотикот содржи комбинација на 10 ефикасни, безбедни, генетски идентифицирани и испитани соеви на лактобацили и бифидобактерии и претставува оптимално решение за воспоставување на баланс на цревниот микробиот кај деца и возрасни.  

  EsenBak INTENS 10/10/10 пробиотикот се применува при дијареа, констипација, пад на имунитет, алергии и други состојби предизвикани од пореметување на балансот на микробиотот на цревата. Исто така, допринесува во ублажување на симптомите кај синдромот на иритабилен колон и инфламаторни болести на цревата.  

  Благодарение на своите антимикробни, имуномодулаторни и антиоксидативни ефекти, овие пробиотски соеви помагаат во отстранување на стомачните тегоби и го зајакнуваат имунитетот. Со нивната метаболитичка активност во цревата се подобрува апсорпцијата на витамините и останатите хранливи материи и доаѓа до создавање на средина која го спречува растот на патогените бактерии.

  Се препорачува:

  • За воспоставување на баланс на цревната флора кај деца и возрасни, како при дијареа, така и при констипација
  • За заштита на клетките од оксидативен стрес
  • При пад на имунитет
  • Превентивно при терапија со антибиотици или после примена на истите
  • Пред и после патување
  • При промена на начинот на исхрана

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ESENBAK INTENS 10/10/10 ПРОБИОТИК”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.