ESENBAK IMUNO DIGEST, 10 капсули

(0 оценки и коментари)

374 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

EsenBak IMUNO DIGEST пробиотикот содржи 10 внимателно изберени пробиотски култури на лактобацили и бифидобактерии, цинк, витамини Б1, Б2, Б6 како и есенцијалната аминокиселина Л-лизин.

Благодарение на својот единствен состав, EsenBak IMUNO DIGEST брзо воспоставува баланс на цревниот микробиот кај деца и возрасни, го штити дигестивниот систем и ја зајакнува одбрамбената способност на организмот.

Пробиотските култури во  EsenBak IMUNO DIGEST пробиотикот манифестираат силни антимикробни, имуномодулаторни и антиоксидативни ефекти кои доведуваат до олеснување на дигестивните тегоби од различно потекло, намалување на појавата на инфекција, алергиски реакции и други пореметувања.

Бидејќи  EsenBak IMUNO DIGEST е збогатен со цинк, витамини од Б групата и Л-лизин, со негова редовна примена се остварува позитивно дејство на имуниот систем по пат на неколку различни механизми.

Може да го користат деца постари од 6 години и возрасни.

Протективниот ALU-ALU блистер пружа супериорна заштита на живите пробиотски култури од светлост, влага и кислород.

Шифра: ESENBA21
Availability: instock
Бренд:Protect
Сподели:

Состав:

 • Bifidobacrterium breve BB-G95
 • Bifidobacrterium bifidum BB-G95
 • Bifidobacrterium animalis subsp. lactis BL-G101
 • Bifidobacrterium longum subsp. logum BL-G301
 • Bifidobacrterium longum subsp infantis BL-G201
 • Lactobacillus acidophilus LA-G80
 • Lactobacillus plantarum Lp-G18
 • Lactobacillus rhamnosus Lr-G14
 • Lactobacillus paracasei LPC-G110
 • Lactobacillus reuteri LR-G100
 • Цинк (во облик на цинк-глуконат)
 • Витамин Б1 (во облик на тиамин хипохлорид)
 • Витамин Б2 (во облик на рибофлавин)
 • Витамин Б6 (во облик на пиридоксин-хипохлорид)
  Дејство:
  EsenBak IMUNO DIGEST претставува комбинација на 10 внимателно одбрани пробиотски култури, цинк, витамини од Б групата и аминокиселина Л-лизин, за јак имунитет и подобро варење.Го намалува времетраењето и интензитетот на дијареата и помага при констипација.  Благодарение на цинкот и витамините од Б групата, поволно влијае на имунитетот, намалување на заморот и исцрпеноста и го штити организмот од оксидативен стрес.

  Манифестира поволно дејство при алергии.

  Погоден е за континуирана употреба.

  Се препорачува:

  • За воспоставување баланс на цревната микрофлора кај деца и возрасни, како при дијареа, така и при констипација
  • За намалување на заморот и исцрпеноста
  • За нормално функционирање на нервниот систем
  • За заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Кај алергии
  • Превентивно при терапија со антибиотици или после примена на истата
  • Пред и после патување
  • При промена на начин на исхрана

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ESENBAK IMUNO DIGEST, 10 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.