Диастоп пробио капсули

(0 оценки и коментари)

195 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Пробиотик за здрав дигестивен систем и добар имунитет

Бренд:Alkaloid
Сподели:

Диастоп Пробио е пробиотик кој содржи четири вида млечнокиселински бактерии:

Lactobacillus acidophilus LA-5тм;

Streptococcus thermophilus STY-31тм;

Bifidobacterium BB-12тм;

Lactobacillus delbrueckii LBY-27тм.

Дејство

Млечнокиселинските бактерии се нормално присутни во тенкото и во дебелото црево. Тие ја одржуваат кисело-базната рамнотежа која е неопходна за нормална работа на ензимите за варење на храната, за имунолошкиот систем и за перисталтиката на цревата. Дополнително го спречуваат прекумерниот раст на штетните бактерии.

Употреба

Капсулите Диастоп Пробио се користат за превенција и за дополнително лекување пролив, метеоризам (надуеност) и други стомачни нарушувања кои настануваат поради нарушување на рамнотежата на цревната микрофлора. Такви состојби се:

– бактериски и вирусни желудочно-цревни инфекции кај доенчиња, деца и кај возрасни (на пр. ротавирусни инфекции, пролив кој се појавува при патување);

– лекување со антибиотици со широк спектар и со хемотерапевтици;

– зрачење на абдоминалните и на карличните органи.

Пакување

10 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Диастоп пробио капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *