Диастоп директ ќеси со пробиотик

(0 оценки и коментари)

262 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Микрогранули за пиење за директна употреба со вкус на малина и јагода

ДИАСТОП Директ е пробиотски производ којшто содржи комбинација од две млечнокиселински бактерии:

Lactobacillus rhamnosus GG (BIFOLACтм),

Bifidobacterium animalis, SSP lactis (BL – 04)

и витамин Д3

Дејство

Млечнокиселинските бактерии се вклучени во воспоставувањето и во одржувањето на рамнотежата и на функцијата на цревната микрофлора и придонесуваат за нормална работа на ензимите за варење на храната, за имунолошкиот систем и за перисталтиката на цревата. Витаминот Д3 дополнително помага во воспоставувањето и во одржувањето на природниот баланс во цревата, овозможувајќи нормална функција на гастроинтестиналниот систем. Комбинацијата на млечнокиселински бактерии и витамин Д3 овозможува и регулација на општиот имунолошки одговор, како и модулација на локалниот имунолошки одговор.

Употреба

ДИАСТОП Директ се користи за превенција и за дополнително лекување дијареjа, надуеност и други стомачни нарушувања кои што настануваат поради нарушување на рамнотежата на цревната микрофлора. Такви состојби се:

– бактериски и вирусни желудочно-цревни инфекции кај деца и кај возрасни (на пр. ротавирусни инфекции, пролив којшто се појавува при патување, како и при инфекција предизвикана од Helicobacter pylori);

-лекување со антибиотици со широк спектар и со хемотерапевтици.

Употребата на млечнокиселински бактерии во комбинација со витамин Д3 ефективно ја намалува честотата и сериозноста на благи до умерени дигестивни симптоми (главно дијареја) коишто настануваат поради нарушување на нормалната цревна микрофлора и ја одржува нормалната цревна перисталтика.

Начин на употреба:

ДИАСТОП Директ е наменет за перорална употреба (преку уста). Содржината од ќесичката е наменета за директна употреба, не се препорачува мешање со вода или со друга течност.

Возрасни: 1 – 2 ќесички дневно.

Деца над три години: 1 ќесичка дневно.

ДИАСТОП Директ не содржи шеќер.

Пакување:

10 ќесички

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Диастоп директ ќеси со пробиотик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *