AmosVital Bierhefe таблети од пивски квасец

(0 оценки и коментари)

590 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Уште во древниот Египет било познато благотворното дејство на пивскиот квасец при различни заболувања на организмот. За Европа пивскиот квасец се смета за внатрешна козметика при некои заболувања на кожата. Пивскиот квасец помага и за зацврстување на ноктите и кожата. Пакување: 500 таблети.

Состав: витамин Ц, витамин Е, витамин А, витамин Б1, витамин Б2, витамин Б3 (ниацин), витамин Б5 (пантотеинска киселина), витамин Б6, биотин, фолна киселина, витамин Б12, холин, фосфор, натриум, калциум, магнезиум, калиум, цинк, манган, железо.

Употреба: Се зема 3 пати по 2 таблети дневно со малку течност.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “AmosVital Bierhefe таблети од пивски квасец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.