NOW Super Omega 3-6-9 1200 mg / 90 капсули

(0 оценки и коментари)

1,210 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули Super Omega 3-6-9 мешавина на риба, лисичинка и масло од ленено семе.

Super Omega 3-6-9 е мешавина на риба, лисичинка и масло од ленено семе. Оваа комбинација на добро познати хранливи масла има уникатен баланс на Омега-3 и Омега-6 есенцијални масни киселини, плус Омега-9, не-есенцијална, но корисна масна киселина. Омега-3 масните киселини, Алфа линоленска киселина, EPA и DHA, и Омега-6 масната киселина, GLA, се неопходни за одржување на здравјето на кожата, нормален баланс на имунолошкиот систем и правилна функција на нервниот систем. Концентратот од природно рибино масло на NOW е произведен под сторги стандарди за контола на квалитетот. Тестиран е дека не содржи штетни нивоа на загадувачи (жива, тешки метали, PCB’s, диоксини и др. загадувачи).

Од лисичинка, ленено семе и рибино масло

Без холестерол

Состав

Количина во 1 доза: (2 капсули)

% на дневни вредности

Калории                                                                   25

Калории (од масти)                                              20

Вкупно масти                                                      2.5 g           4%

Заситени масти                                               < 0.5 g           2%

Транс масти                                                           0 g

Полинезаситени масти                                    1.5 g

Мононезаситени масти                                   0.5 g

Холестерол                                                              0 mg        0%

Протеин                                                                   < 1 g

Масло од лисичинка (семе)                                 800 mg

Природен концентрат од рибино масло         800 mg

Органско масло од семе од лен                          800 mg

Типичен состав на природни масни киселини по доза:

Омега-3 масни киселини    604 mg (EPA: 126 mg, DHA: 78 mg)

Омега-6 масни киселини    539 mg (GLA: 160 mg)

Омега-9 масни киселини    225 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната, земете 2 капсули дневно со храна.

Други додатоци: мека капсула (желатин, глицерин, вода) и витамин Е (како природен д-алфа токоферол со мешани токофероли). Содржи риба (сардини, сардели, скуша) и витамин Е од соја. Не е произведено со квасец, пченица, глутен, млеко, јајца или школки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Super Omega 3-6-9 1200 mg / 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *