Health Aid Omega 3-6-9 60 капсули

(0 оценки и коментари)

1,205 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Omega 3,6,9 се капсули со молекуларно дестилирана oмега-3, 6, 9 , нема вкус, антирефлуксна формула, 100% природна, без нечистотии, помага да имате нормално функционирање на срцето.

Состав: 3 капсули содржат: Мешавина од Омега 3-6-9 3 465 мг ( без ГМО), Масло од Бораџ (вкупно омега 6 970 мг), Линолеична киселина 600 мг, гама линоленична киселина 370мг), Концентрирано Рибино Масло (вкупно Омега 3 1000мг (ЕПА 471 мг и ДХА 315 мг), Обвивка на капсулата (гелирачко средство (желатин), омекнувач (глицерол, прочистена вода), Маслиново Масло (вкупно омега 9 450 мг (од кои олеична киселина 450мг), Природен Витамин Е (Ди-алфа Токоферол) 9мг.

Availability: instock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Omega 3,6,9 се капсули со високо ниво, молекуларно дестилирана омега-3,6,9 богата со ЕПА/ДХА, нема вкус, антирефлуксна формула, 100% природна, без нечистотии, помага да имате нормално функционирање на срцето.

Специјално формулиран со користење на двочекорен молекуларен процес на дестилација за да се добие почиста форма на рибино масло, практично ослободенo од сите познати нечисто­тии, како што се диоксини, ПЦБ слични на диоксини, фурани, жива и олово кои што обично се сретнуваат кај рибите. Капсулите Омега-3, 6, 9 содржат норвешко рибино масло за да се обез­бе­ди високо концентриран извор на омега незаситени масни киселини, ДХА помага да се одржи нормален видот. Оmega 3, 6, 9 капсулите ги нуди поволностите на една антирефлуксна формула ко­ја што помага да се отстрани било каков непријатен вкус по неговата употреба. Меѓудругото помага да се воспостави нормална функција на срцето.

Алергени информации: овој производ содржи рибино масло и соја.

* Не содржи, квасец, глутен, пченица, скроб, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

Состав: 3 капсули содржат: Мешавина од Омега 3-6-9 3 465 мг ( без ГМО), Масло од Бораџ (вкупно омега 6 970 мг), Линолеична киселина 600 мг, гама линоленична киселина 370мг), Концентрирано Рибино Масло (вкупно Омега 3 1000мг (ЕПА 471 мг и ДХА 315 мг), Обвивка на капсулата (гелирачко средство (желатин), омекнувач (глицерол, прочистена вода), Маслиново Масло (вкупно омега 9 450 мг (од кои олеична киселина 450мг), Природен Витамин Е (Ди-алфа Токоферол) 9мг.

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА

Возрасни, една до три капсули на ден. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Omega 3-6-9 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.