-5%

ESPRICO капсули за деца

(0 оценки и коментари)

1,550 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Esprico е специјално изработен препарат како додаток на исхрана наменет за хиперактивни деца.

Есприко капсулите сe создадени врз основа на современи научни сознанија насочени кон прехрамбените потреби на децата кои што страдаат од AD(H)D . Oвошните капсули погодни за џвакање содржат масло од морска риба со висока концентрација на омега-3 и омега-6 масни киселини. Исто така, ги содржат минералите магнезиум и цинк.

Пакување: 60 капсули

Esprico е специјално изработен препарат како додаток на исхрана наменет за хиперактивни деца. Доаѓа во облик на капсули за џвакање со пријатен овошен вкус кои содржат рибино масло (високо пречистено, добиено од морски риби) со висока концентрација на омега-3 и омега-6 масни киселини во комбинација со магнезиум и цинк. По 12 седмици прием на Есприко има значително намалување на симптомите на дефицит на внимание, хиперактивност и импулсивност. Исто така забележано е и подобрување на сонот и полесно заспивање кај децата.

Упатство за употреба: Децата на возраст од 5 години и над пет годишна возраст треба да земаат 4 капсули дневно, 2 наутро и 2 навечер за време или по оброкот. Капсулите може да се џвакаат или голтнат цели со мала количина на течност по желба. Содржината на капсулата може да се истисне во лажица или да се промеша во оброкот. ESPRICO е диететска храна за специфична медицинска намена. ESPRICO не треба да се користи во случај на алергија на која било од неговите состојки, на пример риба или ноќниче. Може да има лаксативно дејство доколку се користи прекумерно. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Разновидната и урамнотежена исхрана како и здравиот начин на живот се важни.

Содржината на evit.mk е од информативен карактер и не е замена за лекарски преглед или совет на фармацевт.

За мерки на претпазливост, ризици и несакани дејства, обратете се кај вашиот доктор или фармацевт.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ESPRICO капсули за деца”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.