ОКОМАКС таблети за подобрување на видот

(0 оценки и коментари)

710 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблетите ОКОМАКС се комбинација на растителни компоненти, витамин-минерален комплекс и аминокиселина. Зошто треба да користите таблети ОКОМАКС: – Го намалува уморот на очите како резултат на продолжените напори, – ги ублажува симптомите во почетната фаза на глаукомот, – ја подобрува адаптацијата на очите во темнината, – штити од енергични извори на светлина (активности за заварување, зимски спортови, блиц со фото-камера), – заштитува во случај сувост на очите, солзи кои течат, оштетување на очите и недоволно хранење на апарат за очи со специфични биолошки активни супстанци.

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Состав:
1 таблета содржи: Хербални компоненти: 150 мг Eyebright (Eupharasia officinalis), 100 mg Екстракт од билки (Vaccinium myrtillus), 100 mg Marigold (Calendula officinalis) .Витамино-минерален комплекс: 1 mg лутеин, 1 mg бета-каротин, 1,65 mg витамин Е (токоферол), 0,32 мг витамин Б2 (рибофлавин), 2,37 мг витамин Б3 (ниацинамид), 13,5 мг витамин Ц (аскорбинска киселина), 16,18 мг цинк сулфат монохидрат (2,25 м цинк), 18,1 мг натриум селент (8,3 мг селен). Аминоацид: 25 мг таурин и ексципиенси.

Пакување: 30 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ОКОМАКС таблети за подобрување на видот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.