nutraxin ultra men 60 tableti
Nutraxin Ultra Men

Nutraxin Ultra Men, 60 таблети

(0 оценки и коментари)

1,139 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Nutraxin Ultra Men содржи L-Aргинин заедно со растителни екстракти како што се Tribulus Terrestris, ѓумбир, женшен, целер, цимет и каранфилче. Исто така, збогатен е и со борова кора која што е полна со проантоцијанидини.

Шифра: nulme60
Availability: instock
Категорија:
Бренд:Biota
Сподели:

Состав:

Единечна доза: 3 таблети
• L-арганин 1815 mg
• Екстракт од Tribulus Terrestris 300 mg
• Екстракт на Panax Ginseng (корејски жен шен) 300 mg
• Екстракт од корен на Zingiber Officinale (ѓумбир) 90 mg
• Екстракт од Syzygium Aromaticum (каранфилче) 45 mg
• Екстракт од Cinnamomum Cassia (цимет) 30 mg
• Екстракт од Apium Graveolens (целер) 15 mg
• Екстракт од Pinus Pinaster (приморски бор) 6 mg

Останати состојки:
Микрокристална целулоза, магнезиумски соли на масни киселини, поливинил алкохол, титан диоксид, полиетилен гликол, хлорофил бакар комплекс, силициум диоксид, метакрилат кополимер, натриум бикарбонат.
Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи.
Синтетички бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство.

Начин на употреба:
Се препорачува да се земаат 3 таблети дневно со многу вода како додаток во исхрана за возрасни.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutraxin Ultra Men, 60 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.