Nutraxin L-CARNITINЕ + Екстракт од зелен чај 15 x 25 ml

(0 оценки и коментари)

1,875 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Nutraxin L-карнитин shot во течна форма содржи L-карнитин и зелен чај. L-карнитинот се смета за аминокиселина составена од аминокиселините лизин и метионин. L-carnitine Shot содржи 1500 mg L-карнитин по доза.

Шифра: nulcar25
Availability: outofstock
Категорија:
Бренд:Biota
Сподели:

Нема на залиха

Една доза има 25 мл и содржи:

L-карнитин ( слободна форма): 1500 mg
Зелен чај (Camellia sinensis) Екстракт од листови: 50 mg

Се користи:

Како додаток во исхраната за возрасни, земете 1 доза (25 мл) дневно.

* Не содржи потенцијални алергени како шеќер, сол, скроб, квасец, глутен и млечни производи. Не се користи синтетичко обојување или ароматизирање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutraxin L-CARNITINЕ + Екстракт од зелен чај 15 x 25 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.