Nutraxin Cleanse Formula, 14 таблети

(0 оценки и коментари)

1,483 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Cleanse Formula која што е достапна за 7 дена, содржи зелен чај богат со катехини, магарешки трн, сена и екстракт од корен од коприва. Nutraxin QS Cleanse Formula е мешавина од растенија во Quick Slim колекцијата за брзо слабеење. Cleanse Formula која што е достапна за 7 дена, содржи зелен чај богат со катехини, магарешки трн, сена и екстракт од корен од коприва.

Шифра: nuclefo14
Availability: outofstock
Бренд:Biota
Сподели:

Нема на залиха

Единечна доза: 2 таблети
• Екстракт од лист на зелен чај (Camellia sinensis) 400 mg
• Екстракт од семе од магарешки трн (Silybum marianum) 200 mg
• Екстакт од лист од сена (Cassia angustifolla) 100 mg
• Екстракт од корен од коприва (Urtica dioica) 100 mg

Останати состојки:
Микрокристална целулоза, кроскармелоза натриум, кополимер на поливинилпиролидон-винил ацетат, поливинил алкохол (ПВА), магнезиумски соли на масни киселини, силициум диоксид, талк, сончогледово масло, титан диоксид, брилијантна сина FCF.
Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи.
Синтетички бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:Препорачано е да се пијат 2 таблети дневно со многу вода како додаток во исхрана за возрасни.
Не е препорачливо да се употребува подолго од 1 недела.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutraxin Cleanse Formula, 14 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.