Nutraxin Artroflex, 90 таблети

(0 оценки и коментари)

1,378 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

АКЦИЈА

СО КУПЕН ЕДЕН Nutraxin Atroflex ДОБИВАТЕ ГРАТИС Nutraxin Artroflex gel 100ml 

Nutraxin Atroflex содржи глукозамин, хондроитин и МСМ, како и бромелаин и екстракт од корен на Ѓаволска Шепа (Harpagophytum porcumbens ). Бромелаин се произведува од ананас.
Овој продукт не содржи шеќер и содиум.
Факти за суплементот:
Единечна доза: 3 таблети
• Глукозамин хидрохлорид 1500 mg
• Хонроитин Сулфат 1200 mg
• Метилсулфонилметан 1200 mg
• Бромелаин 198 mg
• Екстракт од корен на Ѓаволска Шепа (Harpagophytum porcumbens ) 180 mg

Шифра: nutart90
Availability: outofstock
Бренд:Biota
Сподели:

Нема на залиха

Останати состојки:
Микрокристализирана целулоза, поливинилпиролидон, кроскармелоза натриум, поливинил алкохол, силиконски диоксид, магнезиум стеарат, титан диоксид, полиетилен гликол, хлорофил бакар комплекс, метакрилат кополимер, натриум бикарбонат.
Не содржи потенцијални алергени како: шеќер, скроб, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи.
Синтетички бои, конзерванси и засладувачи не се употребуваат при производство.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Препорачано е да се пие по една таблета три пати дневно со многу вода, со оброци како додаток во исхрана за возрасни.
Да не се користи за лица под 18 години. Консултација со доктор е потребна доколку овој додаток во исхрана се користи повеќе од 3 месеци.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nutraxin Artroflex, 90 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.