NOW Saw Palmetto Berries 550 mg / 100 капсули

(0 оценки и коментари)

800 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Капсули од Saw Palmetto за одржување на здравјето на простатата.

Категорија:
Бренд:NOW
Сподели:

Нема на залиха

Saw Palmetto е ниско-растечка палма, карактеристична за јужно-источниот дел на САД. Таа содржи бројни природни полезни состојки, вклучувајќи флавоноиди, стероли и масни киселини.

Состав

Количина во 1 доза:   (2 капсули)

Saw Palmetto                                                     1.1 g  (1100 mg)

(Serenoa repens) (oвошје)

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 2 капсули, 2-3 пати дневно, со вода или храна.

Други додатоци: целулоза (капсула), силика и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Saw Palmetto Berries 550 mg / 100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *