NOW MSM 1000 mg / 120 капсули

(0 оценки и коментари)

1,180 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули за здрави зглобови

Категорија:
Бренд:NOW
Сподели:

MSM (Methylsulfonylmethane) е сулфурно соединение кое природно е присутно во многу мали количини во овошјето, зеленчукот, зрната, производи од животинско потекло и некои алги. Соединенијата на сулфур ги има во сите клетки на телото и се неопходни за живот. MSM, во неговата улога во циклусот на сулфур во телото, помага да се создадат хемиски врски неопходни за формирање и одржување на бројни различни видови на структурни ткива на човечкото тело, вклучувајќи ги и сврзните ткива, како што се артикуларната ‘рскавица и кожата.

Здравје на зглобовите

Сулфур за зглобовите за сврзното ткиво

Поддржува здрава ‘рскавица

Состав

Количина во 1 доза: (2 капсули)

MSM (Methylsulfonylmethane)       2 g (2000 mg)

Препорака за употреба: Земете 2 капсули 1 до 2 пати дневно, со храна. Ако се појават гасови, намалете ја дозата.

Други додатоци: целулоза (капсула), стеаринска киселина (од растителен извор) и магнезиум стеарат (од растителен извор).

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Кошер. Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба (особено глауком). Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW MSM 1000 mg / 120 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *