NOW MACA 500mg/100 капсули

(0 оценки и коментари)

840 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Мака таблети за подобрување на сексуалната функција

Maca (Lepidium meyenii) се одгледува на високи места во регионот на Андите во Централно Перу. Традиционално се користи со векови како извор на хранливи материи и како генерален енергетски тоник.

За мажи и жени

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Состав 1 капсула

Maca (Lepidium meyenill) (корен) 500 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-3 пати дневно.

Други додатоци: целулоза (капсула) и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW MACA 500mg/100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *