-69%

NOW Gluten Digest 60 капсули рок 11.2021

(0 оценки и коментари)

500 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капсули со дигестивни ензими за полесна дигестија на глутенот од храната и житариците

Бренд:NOW
Сподели:

Gluten Digest, со BioCore® DPP IV, е сеопфатна ензимска мешавина формулирана за поддршка на комплетната дигестија на житните зрна. DPP IV (Dipeptidyl peptidase IV) е уникатен ензим со специфична активност против карактеристичните пролин врски присутни во протеините на житните зрна.  Gluten Digest исто така вклучува протеази и амилази кои делуваат на други протеини и јагленохидратни компоненти кои обично се присутни заедно во овие намирници.

Гастроинтестинална поддршка

BioCore® DPP IV

Помага во дигестијата на глутенот и житариците

Состав

Количина во 1 доза: (1 капсула)

Мешавина на ензими:                 274 mg

BioCore® DPP IV

Protease (од Aspergillus oryzae) 30,000 HUT

Protease (од Aspergillus oryzae) 500 DPP-IV

Protease (од Aspergillus melleus) 8.5 AP

Amylase (од Aspergillus oryzae) 12,000 DU

Protease (од Aspergillus oryzae) 30,000 HUT

Glucoamylase (од Aspergillus niger) 20 AGU

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно пред било кој оброк кој содржи глутен.

Други додатоци: целулоза (капсула), оризово брашно и среден синџир на триглицериди.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ.

BioCore® DPP IV е регистрирана трговска марка на National Enzyme Company.

Предупредување: Само за возрасни. Ако имате целијаклија, користете само под надзор на вашиот лекар. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. По отварање, да се чува во фрижидер.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Gluten Digest 60 капсули рок 11.2021”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *