NOW Choline & Inositol 500 mg / 100 капсули

(0 оценки и коментари)

1,170 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Капсули Холин и Инозитол 500mg за здрав нервен систем

Бренд:NOW
Сподели:

Нема на залиха

Поддршка на здрава трансмисија на нервите

Поддршка во метаболизмот на масните киселини

Состав

Количина во 1 доза:  (1 капсула)

% на дневни  вредности

Холин (од Choline Bitartrate)                                250 mg     45%

Инозитол                                                                    250 mg

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно, со храна.

Други додатоци: желатин (капсула) и магнезиум стеарат (од растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Choline & Inositol 500 mg / 100 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *