-40%

Nofatin балансиран шејк – 1000 g

(0 оценки и коментари)

1,740 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Балансирана формула 40-30-30 со 3 неодоливи вкуса – ванила, чоколадо и јагода!
Високопротеински пробиотски балансиран шејк!

Шифра: Недостапно
Availability: instock
Бренд:Dr.Nature
Сподели:

Nofatin балансираниот шејк е револуционерна формула со оптимален сооднос на јаглехидрати, протеини и масти (40-30-30) со извонреден вкус. Високо протеинскиот пробиотски балансиран шејк има уникатна комбинација од патентирани состојки за намалување на телесната тежина, витамини, минерали и важни антиоксиданси. Nofatin балансираниот шејк е идеален производ за одржување на здрава телесна тежина и топење на вишокот маснотии и овозможува во забрзаното темпо на живот замена за целосно здрав оброк со кој ги внесувате сите важни нутриенси. Создаден е врз правилата на зонската медитеранска диета според која основното правило е секој оброк да е избалансиран во сооднос 40-30-30 што претставува безбеден и здрав начин за намалување на телесната тежина и согорување на вишокот маснотии. За разлика од сите други диети со Зонската медитеранска исхрана нема гладување и лишување од одредени храни, а балансот од 40% јаглехидрати, 30% протеини и 30% маснотии во секој оброк води кон постигнување на совршена хормонална рамнотежа, здраво намалување на телесната тежина без губење на енергијата и тонусот.
Придобивки од употребата на Nofatin баласнираниот шејк се:
– Замена на здрав и балансиран оброк кој заситува;
– Постигнување и одржување на нормална телесна тежина;
– Енергија и тонус;
– Го нормализира стресот;
– Потпомага при согорување на маснотиите;
– Потпомага при варење на храната и апсорбција на потребните микронутриенси;
– Ја одржува рамнотежата на цревната микрофлора;
– Има моќен антиоксидантен ефект;
– Го прочистува организмот и потпомага во исфрлање на токсините од желудникот и цревата.
Состав на максимална дневна доза од 125 g: патентиран екстракт CSAT+® (брашно од семиња на рогач) -300 mg, стандардизиран екстракт од Родиола розеа (3% розавини, 1% салидрозиди) – 200 mg, Бромелаин – 200 mg, Oxxynea® FP (полифеноли од 22 овошки и зеленчуци) – 100 mg, пробитска мешавина од 7 посебно одбрани био-компатибилни соеви – 1*109CFU, пребиотик инулин – 3,75 g, Псилиум хуск фибри – 10 g, висококвалитетен концентрат од сурутка протеин, витамин С – 500 mg, витамин Е – 18,75 mg α-TE, витамин В1 – 1,5 mg, витамин В6 – 6 mg, магнезиум – 250 mg, калциум – 730 mg, железо – 15 mg, цинк – 3,75 mg.
Начин на употреба: растворете 2 дози (50 g – 1 мерна лажичка) во 200- 300 ml вода, промешајте добро и конзумирајте ја тазе подготвената смеса 2 пати на ден. Еднаш на ден внесете 1 доза (25 g – половина мерна лажичка) промешана добро во 100 – 150 ml вода. Шејкот по желба може да се раствори и во млеко или кисело млеко и за еден оброк во 200 ml се раствораат 25 g од шејкот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Nofatin балансиран шејк – 1000 g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.