Equiibra Мелатонин плус Грифонија – 60 таблети

(0 оценки и коментари)

930 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната без глутен

Начин на употреба: се препорачува 1 таблета на ден. Таблетите треба да се проголтаат со доволна количина на течност препорачливо половина час пред да одите на спиење. Благопријатниот ефект се добива благодарение на содржината од 1 мг мелатонин во таблетите непосредно пред спиење.

Состав: калциум фосфат, микрокристална целулоза, сув екстракт од семе од грифониа (Griffonia simplicifolia (dc) baill.) 95% 5-HTP, растителен магнезиум стеарат, силикон диоксид, витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид), мелатонин.

Availability: outofstock
Бренд:Equilibra
Сподели:

Нема на залиха

Квантитативни информации за производот:

Equilibra Melatonin + GriffoniaСостав на една таблета (max. препорачана дневна доза)%Дневен препорачан внес (RDI)*
Сув екстракт од семе на Грифониа (Griffonia simplicifolia (dc) baill.) 

Од кое 5 –HTP

 

21,05 mg

20,0 mg

**
Витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид)1,4 mg100
Мелатонин1,0 mg**

*дневна препорачана доза според директивата на ЕУ 1169/2011 ** се уште нема дневна препорачана доза

Предупредување – Да не се надминува дневната препорачана доза.  Додатоците во исхрана не претставуваат замена за разновидна, балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да се чуваат на место недостапно за деца под 3 години. Да не се употребува за време на бременост и доење. Производот не е лек и не се издава на рецепт.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место на температура пониска од 30 C, да се избегнува изложување на локален извор на топлина, сончеви зраци и влага. Рокот на употреба се однесува на производ кој што се чува соодветно препораките.

Пакување: 60 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Equiibra Мелатонин плус Грифонија – 60 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.