DOC Melatonin SM спреј 12ml

(0 оценки и коментари)

863 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Melatonin SM е развиен за луѓе кои имаат несоница, истовремено помагајќи да се решат основните симптоми на џет -лаг, што е вообичаено при долги и / или патувања во странство.

Нанотехнологијата (наноемулзификација), технологија за побрза апсорпција, функционалност и будност следниот ден.

Availability: instock
Бренд:DOC
Сподели:

СПИЕЊЕТО Е ФИЗИОЛОШКИ ПРОЦЕС ПОТРЕБЕН ЗА ФИЗИЧКО И МЕНТАЛНА ЗДРАВЈЕ НА ЧОВЕК

Кои се последиците од несоницата врз нашето тело?

Недоволниот квалитет и / или квантитет на сон доведува до силно чувство на поспаност и зголемен замор во текот на денот, што ги намалува перформансите во работа, го отежнува одговорот на секојдневните активности и долгорочно има негативен ефект врз правилното функционирање на нервниот и имунолошкиот систем. Покрај тоа,недостатокот на сон го нарушува нивото на хормоните и метаболизмот со зголемување на апетитот и внесот на калории. Напротив, соодветен и квалитетен сон го поттикнува растот и поправката на клетките, како и подобрувањето на расположението, што има позитивен ефект врз општествениот живот на поединецот.

Мелатонинот е супстанција присутна во телото. Неговата концентрација почнува да се зголемува ноќе со темнина, достигнува врв во текот на ноќта, а потоа постепено се намалува со приближувањето на утрото. На ист начин, неговата секреција е поголема во текот на зимата, каде што часовите на темнина се многу подолги од часовите на светлина. Супстанцата мелатонин ги поддржува природните деноноќни ритми на телото.

Кај кои луѓе несоницата е почеста?

Проблемот е почест кај жените, постарите луѓе и работниците во смени.

Несоницата може да се поврзе со медицински проблеми, но и со стресот и прекумерниот напор од секојдневниот живот.

СПРЕЈ MELATONIN DIRECT ACTION

Melatonin SM е развиен за луѓе кои имаат несоница, истовремено помагајќи да се решат основните симптоми на џет -лаг, што е вообичаено при долги и / или патувања во странство.

Нанотехнологијата (наноемулзификација), технологија за побрза апсорпција, функционалност и будност следниот ден.

Мелатонинот кога се зема во доза од 1 mg пред спиење, покажува корисен ефект во намалувањето на времето потребно да заспиете, истовремено подобрувајќи го квалитетот на спиењето, придонесувајќи за релаксирачко чувство следниот ден. Дозирање од 1 mg исто така помага во олеснување на нарушувањата на спиењето поради џет -лаг (биорегулација). Нанотехнологијата (наноемулзификација) со која е произведен Melatonin SM, обезбедува брзо ослободување и непосредна акција.

Активни состојки                            во 0,2 ml / дневна доза
Мелатонин                                       1mg

Состојки: вода, емулгатор: полиоксиетилен сорбитан моноолеат; згуснувач: глицерол; триглицериди со среден ланец, антиоксидант: естри на масни киселини на аскорбинска киселина; арома; мелатонин, конзерванс: калиум сорбат; регулатор на киселост: лимонска киселина; засладувач: сукралоза.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА

  • Протресете добро пред употреба.
  • Нанесете едно прскање спреј (1mg), 10-15 минути пред спиење.
  • Спрејот се нанесува на усната шуплина под јазикот.
  • Обидете се да не голтате најмалку 15 секунди.
  • Не јадете или пијте вода, алкохол или други течности, не пушете, не ги мијте забите после прскање, бидејќи сите горенаведени активности може да ја намалат стапката на апсорпција на Melatonin SM.
  • За да ги ублажите симптомите на џет -лаг, користете го производот првиот ден од патувањето и следните денови по пристигнувањето на вашата дестинација. Пресметано е дека за секој час временска разлика, потребно е еден ден телото да се врати во својата нормална состојба.
  • Пакувањето обезбедува 60 дози (спрејови) во 12мл

Ве молиме забележете дека додатоците во исхрана не се наменети за лекување или спречување на болести и не ја заменуваат урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте наведената доза. Консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт пред да го користите овој производ, ако сте бремени, доите или земате други лекови. Чувајте ја на собна температура. Не користете го по истекот на рокот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Melatonin SM спреј 12ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.