BOSNA Jelly Kinder 500 mg

925 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Како да ги нанесете производите од матичен млеч

Се препорачува да се нанесува содржината од 1 шише дневно (пред појадок).
Протресете го шишето пред употреба. Отсечете го горниот дел од прицврстувачот. Отвори и пиј.
Може да се нанесува неразреден, или разреден со вода или сок.
Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.
Додатокот во исхраната не е замена за урамнотежена и разновидна исхрана. Разновидна исхрана и здрав начин на живот се важни.

Нема на залиха

Производите од матичен млеч содржат матичен млеч, кој го создаваат пчелите работнички, користејќи полен и мед. Оваа комбинација на хранливи материи со висока вредност е наменета првенствено да ги нахрани ларвите кои се наменети за развој на матичната пчела (кралица на кошницата), единствената сексуално зрела пчела во кошницата. Сите ларви се еднакви, но само оние кои се хранат со матичен млеч растат во кралица на кошницата.

Матичниот млеч е извонреден концентрат на биолошки активни состојки, неопходни за правилно функционирање на организмот. Содржи вода, протеини, јаглени хидрати, витамини (особено Б витамини), минерали, ензими, есенцијални амино киселини, како и нуклеински киселини (ДНК и РНК). Производите од матичен млеч не содржат глутен. Матичниот млеч е познат по содржината на 10-хидроксидеценоична киселина (10-HDA), незаситена масна киселина изолирана исклучиво од матичен млеч, која има силно дејство против бактерии и габи. Матичниот млеч е еден од најбогатите природни извори на ацетилхолин, кој е одговорен за пренос на нервните импулси и лачењето на жлездите, а содржи и гамаглобулин кој го зајакнува имунитетот.

Матичниот млеч ја зајакнува виталноста и отпорноста на организмот, го забрзува закрепнувањето, ги подобрува функционалните способности и го забавува стареењето. Се препорачува превентивно во стресни ситуации и при големи психофизички напори.

Накратко, матичен млеч е одличен биостимулатор и природен антиоксиданс.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.