Health Aid Lungforte, 30 таблети

(0 оценки и коментари)

1,435 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Токсичните загадувачи на воздухот можат да имаат големо негативно влијание врз функцијата на белите дробови и респираторните состојби. Lungforte таблетите на HealthAid  се специјално формулирани да учествуваат во превенцијата и заштитата на белите дробови од загадувањето на воздухот, цигарите, респираторните инфекции.

Загадувањето на сите структури на земјината површина доведуваат до загадување на храната, водата и воздухот. Храната која ја внесуваме можеме да ја контролираме, но најмалку можеме да делуваме во контролата на воздухот кој го вдишуваме. Токсичните загадувачи на воздухот можат да имаат големо негативно влијание врз функцијата на белите дробови и респираторните состојби. Таблетите Lungforte се специјално формулирани со витамин А кој придонесува за одржување на нормалните мукозни мембрани, витамин Ц кој придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес и витамин Д кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем. Исто така, ги комбинира најкорисните аминокиселини и антиоксиданти од природни извори за оптимална респираторна поддршка.

 

Таблетите Lungforte™ се:

Без додадена сол,без пченка, глутен, млечни производи, желатин, квасец, лактоза, пченица, соја и јаткасти плодови, без вештачки бои, конзерванси и ароми.

 

Состав:

1 таблета содржи:

Активна супстанција: N-ацетил-L-цистеин 300мг, витамин Ц (аскорбинска киселина) 125мг, кверцетин 125мг, ресвератрол100мг, екстракт од лист од маслиново дрво 60мг, прашок од лист од мајчина душица 50мг, Екстракт од лук без мирис 10мг, ацетат на витамин А 400 µг, витамин Д3 (холекалциферол) 5µг.

Се користи за:

 • Одбрана од оштетување на клетките на белите дробови предизвикано од слободните радикали.
 • Може да помогне да се намали воспалението во белите дробови и респираторниот систем.
 • Помага да се обезбеди поддршка против инфекции на респираторниот систем.
 • Помага при одржување на нормалните мукозни мембрани кои помагаат во заробување и исфрлање на патогени напаѓачи.
 • Природни експекторантни својства кои помагаат во исфрлување на мукусот од белите дробови и респираторниот систем.

Наменети за:

 • Луѓе кои пушат.
 • Оние кои се изложени на високо ниво на загадување на воздухот.
 • Луѓе кои се склони кон инфекции на респираторниот систем.
 • Оние кои вежбаат на отворено во многу загадени области.
 • Луѓе кои чувствуваат мукус и дразба во градите.
 • Луѓе со тешкотии во дишењето.

Препорачана дневна доза:

Возрасни и деца на 12 години една таблета дневно. Да не се пречекорува препорачаната дневна доза освен доколку тоа не е препорачано од соодветно квалификувано лице.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Lungforte, 30 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.