Jamieson Lutein-Z 10mg

(0 оценки и коментари)

590 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON ЛУТЕИН-З (со зеаксантин и антиоксиданси) 10 mg, капсули за одржување на здрав вид.

Шифра: JAMIES37
Availability: outofstock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Нема на залиха

Состав:

1 капсула содржи:

Лутеин (Tagetes erecta, цвет)………………………………………………………………….10 mg

Зеаксантин (Tagetes erecta, цвет)……………………………………………………… ……500 mcg

Семки од грозје (30: 1) екстракт………………………………………………………………25 mg

(Vitis vinifera, семе) еквивалентен на 750 mg сирова билка, стандардизирана до 80% проантоцијанидини

Гинко билоба (50: 1) екстракт………………………………………………………………….40 mg

(Ginkgo biloba, лист) еквивалентен на 2 000 mg сирова билка

Боровинка (4: 1) екстракт……………………………………………………………………………… 25 mg

(Vaccinium myrtillus, овошје) еквивалентен на 100 mg сирова билка

Зелен чај (Camellia sinensis, лист)………………………………………………………………3 mg Стандардизиран до 50% полифеноли, 30% вкупни катехини, 15% EGCG и 8% кофеин

Останати компоненти: Целулоза, дикалциум фосфат, растителен магнезиум стеарат, силика, целулоза растворлива во вода.

Начин на употреба:

1 капсула дневно со оброк кој содржи масла или масти.

Пакување:

30 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Lutein-Z 10mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.