Jamieson Lutein-Z 10mg

(0 оценки и коментари)

618 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON ЛУТЕИН-З (со зеаксантин и антиоксиданси) 10 mg, капсули за одржување на здрав вид.

Бренд:Jamieson
Сподели:

Состав:

1 капсула содржи:

Лутеин (Tagetes erecta, цвет)………………………………………………………………….10 mg

Зеаксантин (Tagetes erecta, цвет)……………………………………………………… ……500 mcg

Семки од грозје (30: 1) екстракт………………………………………………………………25 mg

(Vitis vinifera, семе) еквивалентен на 750 mg сирова билка, стандардизирана до 80% проантоцијанидини

Гинко билоба (50: 1) екстракт………………………………………………………………….40 mg

(Ginkgo biloba, лист) еквивалентен на 2 000 mg сирова билка

Боровинка (4: 1) екстракт……………………………………………………………………………… 25 mg

(Vaccinium myrtillus, овошје) еквивалентен на 100 mg сирова билка

Зелен чај (Camellia sinensis, лист)………………………………………………………………3 mg Стандардизиран до 50% полифеноли, 30% вкупни катехини, 15% EGCG и 8% кофеин

Останати компоненти: Целулоза, дикалциум фосфат, растителен магнезиум стеарат, силика, целулоза растворлива во вода.

Начин на употреба:

1 капсула дневно со оброк кој содржи масла или масти.

Пакување:

30 капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Lutein-Z 10mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *